Śląsk Wrocław 4 - 3 Podbeskidzie Bielsko-Biała

Śląsk Wrocław

4

Podbeskidzie Bielsko-Biała

3

• Gospodarze wybronili się po rzucie rożnym beniaminka i sędzia Tomasz Kwiatkowski gwiżdże po raz ostatni! Po wielkim thrillerze Śląsk Wrocław pokonuje na własnym stadionie Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:3!!!

• Sędzia Tomasz Kwiatkowski czekał na sygnał z wozu VAR. Rzutu karnego nie ma, jest korner i Michal Pesković w "szesnastce" Śląska.

• Powtórka z rozrywki u Jacka Magiery

• Goście jeszcze wierzą w remis. Marco Tulio w roli lewoskrzydłowego centruje w pole karne. Wrocławianie na moment oddalają zagrożenie i Rafał Janicki pada na murawę po starciu z Konradem Poprawą!

• Robert Pich przejął piłkę w kole środkowym i pognał środkiem w stronę pola karnego Podbeskidzia! Miał po bokach kolegów, ale zdecydował się sam sfinalizować rajd atomowym płaskim uderzeniem przy prawym słupku i Michał Pesković po raz czwarty w tym meczu musiał wyciągać piłkę z siatki!

• GOL DLA ŚLĄSKA! ROBERT PICH ZA TRZY PUNKTY!!!

• Wydaje się, że z pomocnikiem Śląska wszystko w porządku.

• Dominik Frelek przedarł się lewą stroną i centruje w pole karne. Israel Puetro wybija piłkę pod nogi Petera Wilsona, którego strzał przyjął ofiarnie na ciało Patryk Janasik tak, że aż go zamroczyło i padł na murawę!!!

• Dominik Frelek miał kapitalną okazję! Jego oba strzał z okolicy narożnika pola bramkowego zostały zablokowane! Po chwili Peter Wilson posyła piłkę wysoko nad poprzeczką!

• Tomasz Kwiatkowski dolicza 7 minut do drugiej połowy.

• Drugi z wymienionych posyła piłkę na 5. metr, skąd wrocławscy obrońcy wybijają pod nogi Marco Tulio! Ten za bardzo się "podpalił" - z kilku metrów posyła piłkę wysoko nad bramką gospodarzy!

• Rzut wolny dla Podbeskidzia z lewej strony. Piłkę ustawiają Łukasz Sierpina i Karol Danielak.

• Śląsk prowadziło dwukrotnie a Podbeskidzie raz. Fantastyczne widowisko we Wrocławiu,

• KAPITALNY MECZ WE WROCŁAWIU! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Konrad Poprawa wpisuje się na listę strzelców!

• GOL DLA ŚLĄSKA! STRZELCEM KONRAD POPRAWA!!!

• ... Łukasz Sierpina zmienia Petara Mamicia.

• Marco Tulio zmienia kontuzjowanego Marko Roginicia...

• Żadna SuperLiga nie zastąpi Ekstraklasy

• Waldemar Sobota zastępuje Marka Tamasa.

• Co się dzieje we Wrocławiu?! Peter Wilson znalazł się z piłką na prawej stronie pola karnego i podaje przed bramkę do wbiegającego Marko Roginicia. Ten uciekł rywalowi i posyła piłkę do siatki po raz pierwszy w tym sezonie!

• GOL DLA PODBESKIDZIA! STRZELEM MARKO ROGINIĆ!!!

• .. a młodzieżowiec Dominik Frelek zmienia innego młodzieżowca, Jakuba Bierońskiego.

• Podwójna zmiana w Podbeskidziu. Peter Wilson za (zdziwionego) Kamila Bilińskiego...

• Kamil Biliński superstar

• ... a za Erika Exposito pojawia się Fabian Piasecki.

• Marcel Zylla zmienia Mateusza Praszelika...

• Karol Danielak centruje z prawej strony pola karnego na 12. metr, skąd Kamil Biliński - wolejem - kieruje piłkę do siatki tuż przy prawym słupku!

• KAMIL BILIŃSKI DOPROWADZA DO REMISU!!!

• Erik Esposito wystartował do prostopadłego podania. Michal Pesković musiał interweniować poza polem karnym.

• Płaskie rozegranie rzutu wolnego z prawej strony na 25. metr (na wprost bramki), skąd Patryk Janasik zdecydował się na strzał. Piłka odbiła się najpierw od Jakuba Bierońskiego, potem od Kamila Bilińskiego i wpadła do siatki tuż przy dalszym, lewym słupku Zmylony Michal Pesković nie zdołał się podnieść po tym, jak rzucił się w stronę prawego!

• Karol Danielak zmienia Davida Niepsuja.

• CO ZA PECH! KURIOZALNY SAMOBÓJ KAMILA BILIŃSKIEGO!!!

• NIEBYWAŁE!!! Filip Modelski ewidentnie zagrał w siatkarskim stylu w "szesnastce" i sędzia... nie decyduje się na wskazanie na "wapno"!

• Tomasz Kwiatkowski po raz drugi w dzisiejszym meczu zbiega do monitora!

• Piłkarze Jacka Magiery domagają się rzutu karnego po rzekomym zagraniu ręką przez Filipa Modelskiego. Zrobiło się ogromne zbiegowisko przy arbitrze!

• Po rzucie rożnym Krzysztofa Mączyńskiego strzał Konrada Poprawy został zablokowany. Jeszcze jeden korner dla gospodarzy.

• ... a za Bartłomieja Pawłowskiego pojawia się Łukasz Bejger.

• Podwójna zmiana w Śląsku: Rafał Makowski wchodzi za Mathieu Scalet...

• Erik Exposito zgrywa piłkę głową w okolice prawego narożnika pola bramkowego do Roberta Picha. Ten nie zdążył za akcją.

• Laga w "szesnastkę" do Marko Roginicia. Napastnika Podbeskidzia uprzedza Konrad Poprawa, który posłał piłkę za linię boczną.

• Piłka wrzucona z prawego narożnika przeszła przez całe pole karne, mijając pod drodze kilkunastu zawodników.

• W odpowiedzi atak gospodarzy przynosi rzut rożny z prawej strony.

• Petar Mamić pognał co sił lewym skrzydłem! W polu karnym sprytnie "złamał" akcję do prawej nogi i już składał się do strzału, ale Krzysztof Mączyński był o ułamek sekundy szybszy i wybił piłkę.

• Druga połowa rozpoczęta! Obie strony przystępują do niej bez zmian.

• Wracamy do Wrocławia, gdzie dobiega przerwa w meczu 26. kolejki Ekstraklasy, gdzie Śląsk podejmuje Podbeskidzie. Po pierwszej połowie mamy remis.

Co nas czeka po zmianie stron?

• +3' Koniec pierwszej połowy. Śląsk remisuje z Podbeskidziem (1:1). Bramki strzelili Krzysztof Mączyński bezpośrednio z rzutu wolnego i Rafał Janicki po dośrodkowaniu.

• +1' Goście domagają się rzutu karnego, gdyż rzekomo faulowany był Kamil Biliński. Sędzia jednak dostał sygnał od asystenta, że napastnik Podbeskidzia był na spalonym.

• Tomasz Kwiatkowski dolicza 3 minuty do pierwszej połowy.

• Michał Rzuchowski dostaje piłkę na 20. metrze. Stał na wprost bramki, ale uderzył na wiwat.

• I atak Śląska. Po dośrodkowaniu Patryka Janasika na dalszy słupek do strzału składał się Bartłomiej Pawłowski, ale zamiast w piłkę - trafił w rywala.

• Po krótkim rozegraniu z prawego narożnika Petar Mamić centruje na 5. metr, gdzie Rafał Janicki uderzeniem głową uprzedza Michała Szromnika, który chciał wypiąstkować piłkę!

• PODBESKIDZIE WYRÓWNUJE! GOL RAFAŁA JANICKIEGO!!!

• Po chwili w lewym narożniku piłkę dostał Kamil Biliński. Mimo pressingu rywala zdołał uderzyć i Michał Szromnik broni ciałem! Piłka wychodzi na rzut rożny!

• Jakubowi Horze nie udało się nawet oddać strzału z narożnika pola bramkowego.

• Goście dążą do szybkiego odrobienia straty. Wywalczyli aut na wysokości pola karnego wrocławian.

• Kapitalne, mierzone uderzenie Krzysztofa Mączyńskiego z rzutu wolnego. Posłał piłkę nad murem i spadła idealnie do bramki! Wyciągnięty jak struna Michal Pesković nie dofrunął!

• GOL DLA ŚLĄSKA! STRZELCEM KRZYSZTOF MĄCZYŃSKI!!!

• Rzut wolny dla Śląska z ok. 18 metrów. Piłka jest ustawiona bliżej lewego narożnika pola karnego.

• Poprzeczka ratuje gospodarzy przed utratą bramki! Kamil Biliński podaje w pole karne do Marko Roginicia, który nieznacznie się pomylił!

• Śląsk - Podbeskidzie

• 4 Strzały 2
    • 3 Strzały celne 0
  • Po chwili Hiszpan z centralnej części pola karnego wrzuca do będącego w prawym narożniku pola bramkowego Bartłomieja Pawłowskiego. Jego strzał wolejem nie sprawił problemów bramkarzowi Podbeskidzia.

• A teraz Erik Exposito zbiega z prawej strony przed pole karne, po czym decyduje się na miękkie zagranie na lewą stronę pola karnego do Roberta Picha. Hiszpan włożył w to zagranie za mało siły.

• Kamil Biliński w roli lewoskrzydłowego zagrywa płasko w pole karne Śląska... do nikogo. Zabrakło go na wysokości bliższego słupka.

• Michał Rzuchowski na spalonym.

• Michal Pesković broni bez wysiłku Bartłomieja Pawłowskiego.

• A jednak! Decyzja o rzucie karnym została odwołana!!!

• Sędzia Tomasz Kwiatkowski dostał sygnał z wozu VAR i przerywa grę, by pobiec do monitora VAR!

• Mateusz Praszelik pada w polu karnym Podbeskidzia po starciu z Dmytro Baszłajem! Sędzia bez wahania wskazuje na "wapno"!

• David Niepsuj posyła piłkę na 5. metr do Kamila Bilińskiego. Michał Szromnik uprzedza napastnika Podbeskidzia, wykorzystując zasięg ramion.

• Krzysztof Mączyński posyła piłkę na dalszy słupek, skąd Mathieu Scalet uderza obok bramki.

• Bartłomiej Pawłowski w akcji jeden na jeden z Petarem Mamiciem. Defensor Podbeskidzia trafił dłonią w twarz rywala. Rzut wolny blisko narożnika pola karnego.

• Patryk Janasik tym razem w akcji ofensywnej zagrywa płasko z lewego skrzydła przed bramkę. Żaden z jego kolegów nie zdołał "zamknąć" akcji.

• David Niepsuj próbował przedrzeć się prawym skrzydłem. Chciał ograć Patryka Janasika, wypuszczając sobie piłkę obok rywala i obiegając go z drugiej strony, ale moc zagrania była za duża w stosunku do jego sprintu. Michał Szromnik z "piątki".

• W odpowiedzi laga na wolne pole do Kamila Bilińskiego była skazana na porażkę. Israel Puetro uspokaja sytuację zagraniem do własnego bramkarza.

• Robert Pich wystartował idealnie do prostopadłego podania Erika Exposito i w "szesnastce" przerzuca piłkę nad wychodzącym z bramki Michalem Peskoviciem! Radość zawodnika Śląska została przerwana gwizdkiem sędziego - SPALONY!!!

• Oba dośrodkowania, na bliższy słupek, zostały zablokowane przez gości. Aut dla Śląska na wysokości pola karnego przeciwnika nie przynosi powodzenia.

• Kolejna akcja Śląska. Po zagraniu z lewej strony przed pole karne Krzysztof Mączyński huknął z ok. 20 metrów. Trafił w rywala i piłka wyszła za linię końcową. Rzut rożny.

• Patryk Janasik dostaje piłkę na lewej stronie, blisko narożnika pola karnego. "Złamał" akcję do środka, po czym uderzył płasko w stronę bramki. Michal Pesković bez wysiłku broni.

• Z kontrą środkiem ruszyli gospodarze. Wychodzili bokami Erik Exposito i Robert Pich, ale niedokładnie do przodu zagrał Mateusz Praszelik.

• Składna akcja piłkarzy Jacka Magiery przerwana przed polem karnym Podbeskidzia przez Michała Rzuchowskiego.

• Po szybkim rozegraniu gwizdek sędziego wynikający z pozycji spalonej.

• Szybki przechwyt beniaminka i od razu dalekie zagranie do napastników w okolice pola karnego Śląska. Po interwencji Marka Tamasa Podbeskidzie mają aut na wysokości "szesnastki".

• Tomasz Kwiatkowski gwiżdże i spotkanie zaczynają gospodarze!

• Kapitanami są dzisiaj Krzysztof Mączyński i Filip Modelski.

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Rezerwowi Śląska: Bartłomiej Frasik - Łukasz Bejger, Mariusz Pawelec, Dino Stiglec, Szymon Lewkot, Rafał Makowski, Waldemar Sobota, Fabian Piasecki, Marcel Zylla.

Rezerwowi Podbeskidzia: Martin Polacek - Desley Ubbink, Karol Danielak, Łukasz Sierpina, Marco Tulio, Peter Wilson, Dominik Frelek, Konrad Gutowski, Maksymilian Sitek.

• Trzy mecze na przestrzeni siedmiu dni to nie jest dla polskich klubów norma, do której są przyzwyczajone. Od kilku lat nasze drużyny szybko odpadają z rozgrywek Ligi Mistrzów i Ligi Europy, a gra w pucharach wiosną to już niemal abstrakcja. W związku z tym ten tydzień da nam odpowiedź na pytanie, jakim zapleczem dysponują kluby PKO Ekstraklasy. Kiedy jak nie teraz szansę dostać mają piłkarze z drugiego szeregu?

• PKO Ekstraklasa, wzorem większości lig europejskich, w tym tygodniu rozegra kolejkę ligową. Sezon 2020/21 ze względu na pandemię i przede wszystkim zbliżające się Euro 2020 trzeba zakończyć wcześniej, więc terminarz jest dość napięty.

• Wrocławianie zremisowali ostatnie dwa spotkania i nieco wypisali się z gry o europejskie puchary. Wciąż mają jednak matematyczne szanse. "Górale" nie mogą kalkulować i muszą wygrać każde następne spotkanie. Zwłaszcza że ustępuje im jedynie Stal Mielec, która ma zaległy mecz do rozegrania.

• Witamy! We wtorek Śląsk Wrocław podejmie walczące o utrzymanie Podbeskidzie Bielsko-Biała w ramach 26. kolejki PKO Ekstraklasy. Początek spotkania o godz. 20:30. Zapraszamy na relację na żywo.