Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok 1:0 [WYNIK, RELACJA, BRAMKI, SKRÓT]

Jakub Guder
Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok 1:0 [WYNIK, RELACJA, BRAMKI, SKRÓT]. Jeśli to faktycznie był ostatni mecz Jana Urbana w Śląsku, to dał sporo argumentów tym, którzy jego zwolnienie uważają za błąd. WKS pokonał Jagiellonię Białystok 1:0. Co ważne - był w tym meczu po prostu drużyną lepszą. Na dodatek miał między słupkami Jakuba Słowika, który obronił rzut karny.

Mecz Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok 15.12.2017 [WYNIK, RELACJA, BRAMKI, SKRÓT]

Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok 1:0 (0:0)
Bramka:
Piech 53'

Sędzia: Daniel Stefański
Widzów:

Śląsk: Słowik ŻK - Pawelec, Celeban, Tarasovs, Pich - Piech, Chrapek (83. Łyszczarz), Vacek ŻK, Madej (88. Srnić) - Riera ŻK, Piech, Robak.

Jagiellonia: Pawełek - Guilherme (90. Wasiluk), Mitrović, Runje, Burliga - Grzyb (74. Pospisil), Wlazło - Novikovas, Świderski (80. Tomasik), Cernych ŻK - Sekulski

Jan Urban nie silił się na eksperymenty w ostatnim w tym roku meczu Śląska. Wystawił tych, których ma zdrowych z jedną zmianą w porównaniu do poprzedniego spotkania - do pierwszej jedenastki (kosztem Srnicia) wskoczył Michał Chrapek.

Oj ciężko oglądało się ten mecz... Bardzo ciężko... Umówmy się - ze strony Śląska nie spodziewaliśmy się fajerwerków, ale Jagiellonia poprzedni mecz z Koroną wygrała 5:1, więc była na Stadionie Wrocław faworytem. Co prawda Ireneusz Mamrot był zmuszony dokonać kilku zmian w wyjściowej jedenastce, ale goście niczym nie imponowali. Stworzyli jedną, groźną sytuację, kiedy to w 31 min Novikovas wyszedł sam na sam z Jakubem Słowikiem. Zamarkował uderzenie w długi słupek, lecz to była zmyłka i piłkę posłał w drugą stronę. Na szczęście - obok słupka.

Na boisku było bardzo dużo chaosu z jednej i z drugiej strony. Źle się na to patrzyło. Jednak w tym chaosie to Śląsk miał trochę odrobinę więcej determinacji, a przy tym sporo szczęścia. Trzykrotnie fani miejscowych łapali się za głowy i pytali: "Jak to nie wpadło?!". W 21 min w słupek trafił Arkadiusz Piech. to była dziwna sytuacja, bo blisko niego był Robak i dwóch rywali, którzy wepchnęli Piechowi piłkę pod nogi. Nie wykorzystał tego jednak.

W 38 min wrzutki z prawej strony nie przeciął Celeban, choć gdzieś zgubił obronę i był blisko, by dać prowadzenie Śląskowi. Wreszcie w 40 min Ivan Runje przepuścił spadającą w pole karne piłkę, lecz Piech się tego zupełnie nie spodziewał i gdy ta odbiła się od jego stopę, to poleciała za linię końcową.

Po marazmie w pierwszej połowie, druga zaczęła się z przytupem. W 53 min Chrapek przejął piłkę na połowie rywali, błyskawicznie posłał prostopadłe podanie do Piecha, a ten skierował piłkę do siatki między nogami Mariusza Pawełka, jeszcze niedawno bramkarza Śląska. 1:0. Radość z bramki jeszcze się nie skończyła, a sędzia Daniel Stefański wskazał na jedenasty metr po zagraniu ręką Robaka! Dyskusyjnym, ale chyba jednak do odgwizdania. Do karnego podszedł Novikovas, lecz Słowik świetnie obronił a poprawka Karola Świderskiego sprzed szesnastki zatrzymała się na poprzeczce!
Po kolejnej minucie powinno być 2:0, lecz próbę Riery zatrzymał Pawełek. To było kilka minut naprawdę świetnego widowiska.

Potem znów działo się niewiele, ale mieliśmy wrażenie, że gospodarze jakby mieli wszystko pod kontrolą. Do tego dochodziła też bezradność Jagiellonii, która nie potrafiła nawet wykorzystać tego, że miejscowi często gubili krycie w polu karnym. Piłkarzom Ireneusza Mamrota Brakowało dobrej decyzji, strzału, spostrzegawczości.

Ostatnie minuty to uważna gra w obronie Śląska i coraz bardziej rozpaczliwe starania Jagi. W ostatnim rzucie wolnym w pole karne poszedł nawet Pawełek. Bramki jednak nie było.

65. Plebiscyt na Najlepszego Sportowca i Trenera Roku

ŚLĄSK WROCŁAW JAGIELLONIA BIAŁYSTOK TRANSMISJA NA ŻYWO ŚLĄSK WROCŁAW JAGIELLONIA BIAŁYSTOK 15.12.2017 LIVE ONLINE ŚLĄSK WROCŁAW JAGIELLONIA BIAŁYSTOK ZAPOWIEDŹ RELACJA ŚLĄSK WROCŁAW JAGIELLONIA BIAŁYSTOK STREAM ONLINE GDZIE OBEJRZEĆ ŚLĄSK WROCŁAW JAGIELLONIA BIAŁYSTOK O KTÓREJ MECZ ŚLĄSK WROCŁAW JAGIELLONIA BIAŁYSTOK EKSTRAKLASA 2017 ŚLĄSK WROCŁAW JAGIELLONIA BIAŁYSTOK