Śląsk – Opava: Minimalna porażka WKS-u w piątym sparingu

Dawid Foltyniewicz
Adriana Ficek/WKS Śląsk Wrocław S.A.
Piłkarze Śląska Wrocław mają za sobą piąty sparing w trakcie okresu przygotowawczego. W drugim sobotnim meczu testowym drużyna Jacka Magiery przegrała z czeskim Slezsky FC Opava 0:1.

Spotkanie ze Slezsky FC Opava było drugim sobotnim sparingiem Śląska Wrocław. Wcześniej WKS (w jego składzie dominowała młodzież) zmierzył się z GKS-em Tychy i przegrał 1:2. W meczu z czeskim zespołem w podstawowej jedenastce można było zobaczyć m.in. Rafała Leszczyńskiego, Erika Exposito czy nowy nabytek Śląska, Aleksa Petkova.

W pierwszej połowie Śląsk miał przewagę optyczną, ale nie przełożyło się to na klarowne sytuacje bramkowe. Wśród najlepszych warto wymienić akcję Piotra Samca-Talara, który podał do Nahuela Leivy, który przegrał pojedynek jeden na jeden z czeskim bramkarzem. W 35. minucie piłkę przed polem karnym odebrał Mateusz Żukowski, oddał strzału z dystansu, ale piłka zatrzymała się na słupku.

Goście z Opawy również próbowali zagrozić bramce Rafała Leszczyńskiego, ale ich akcjom brakowało precyzji i każda próba wejścia w pole karne kończyła się interwencją wrocławskiej linii obrony. W pierwszych 45 minutach nie padły bramki.

Obraz gry w drugiej połowie niewiele się zmienił, choć z biegiem czasu gra się wyrównała. Śląsk mógł objąć prowadzenie po trafieniach Erika Exposito i Michała Rzuchowskiego, ale przy tej pierwszej okazji bramkarz Opawy genialnie interweniował, w drugiej pomocnik posłał piłkę wysoko nad poprzeczką.

Niedługo później goście w końcu oddali celny strzał. Znakomitym podaniem z lewej strony został obsłużony Bohdan Velicka i choć nie trafił czysto, to piłka powoli wtoczyła się do wrocławskiej bramki. Wprowadzony w drugiej połowie Bartłomiej Głogowski musiał skapitulować.

Do końca meczu zawodnicy WKS-u próbowali wyrównać, ale nie było to możliwe. Ostatecznie Śląsk przegrał z FK Opawa 0:1. Kolejne - ostatnie - starcie wrocławskiej drużyny rozegrane zostanie w przyszłym tygodniu. Ekipa Jacka Magiery zmierzy się z niemieckim Erzgebirge Aue.

Śląsk Wrocław - Slezsky FC Opava 0:1