Slash w Łodzi! Legendarny gitarzysta Guns'n'Roses zagra w...

  Slash w Łodzi! Legendarny gitarzysta Guns'n'Roses zagra w Atlas Arenie

  Łukasz Kaczyński

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Slash, jeden z czołowych gitarzystów rockowych, zagra w Atlas Arenie. Slash wystąpi 20 listopada w Łodzi z zespołem The Conspirators i Mylesem Kennedy'm, wokalistą, który współpracował z gitarzystą przy jego solowych przedsięwzięciach.
  Muzyk przyjedzie do Polski w ramach trasy promującej najnowszy krążek "World On Fire". Będzie to już trzecia wizyta tego artysty w naszym kraju. Slashowi towarzyszyć będzie Myles Kennedy z The Conspirators.

  Slash to legenda sceny muzycznej i jeden z najlepszych rockowych gitarzystów. Jego styl gry i brzmienie, wypracowane na gitarach marki Gibson i inspirowane muzyką Jimiego Hendrixa, określił na lata muzykę Guns N' Roses.
  Do tego stopnia, że bez gitarzysty formacji tej nie udał się powrót na scenę. Albumy, które nagrał z Guns N' Roses, w tym "Appetite for Destruction", "Use Your Illusion I & II", "The Spaghetti Incident", należą od lat do kanonu muzyki rockowej.

  Przez lata nie stronił od współpracy z muzykami spoza rockowego kręgu. Głośna była jego współpraca z Michaelem Jacksonem na albumie "Dangerous" i taki utwory jak m.in. "Black or White", "Give In to Me".  Slash realizował swoje muzyczne ambicje kolejno w zespołach Slash's Snakepit, Slash's Blues Ball i Velvet Revolver. Występuje też z zespołem pod własnym imieniem. W utworach komponowanych przez Slasha od pewnego czasu towarzyszy mu jako wokalista Myles Kennedy, niegdyś typowany na zastępcę Roberta Planta w Led Zeppelin.

  We wrześniu 2014 roku ukazał się najnowszy albumu Slasha "World On Fire", a w listopadzie muzyk z zespołem dał show w TAURON Arenie Kraków. Slash promował ten krążek najpierw w Stanach na wspólnej trasie z Aerosmith, a jesienią zawitał do Europy.  Bilety na koncert w przedsprzedaży / w dniu koncertu w Atlas Arenie kosztują: Płyta stojąca: 220/ 240 zł Płyta stojąca (golden circle): 350/ 370 zł Siedzące kategoria 1: 280/300 zł Siedzące kategoria 2: 240/260 zł Siedzące kategoria 3: 200/ 220 zł.

  Zobacz też:

  To będzie najgłośniejsze rozstanie w historii rock'n'rolla? Agencja TVN/x-news

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo