Jacek Czaplewski
Legia Warszawa kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa w sparingach. Po ograniu w Polsce drugoligowej Olimpii Elbląg (6:0) tym razem w Turcji uporała się z mistrzem Kazachstanu, zespołem Ordabasy Szymkent, wygrywając 1:0. Oto skrót najciekawszych akcji.

Gol i najciekawsze akcje meczu Legia Warszawa - Ordabasy Szymkent

Tym samym Legia zwycięsko wyszła nie tylko z dwumeczu w eliminacjach Ligi Konferencji, ale także ze spotkania kontrolnego przed rundą wiosenną. Przed przerwą jedyną bramkę zdobył Juergen Elitim, któremu zagrał Josue. Kapitan nie dotrwał do przerwy, bo sędzia wyrzucił go z boiska za przepychanki.

W czwartek (25 stycznia) sprawdzian z austriackim Rapidem Wiedeń, potem czarnogórski Buducnost Podgorica i na deser ukraińskie Dynamo Kijów (oba mecze 29 styczni).

Legia Warszawa - Ordabasy Szymkent 1:0 (1:0)

Bramka: Elitim 36'
Wyrzuceni z boiska za przepychanki: Josue 43' - Jerłanow 43'
Żółte kartki: Jędrzejczyk, Gual, Rosołek - Makarenko, Małyj, Braga, Fiedin

Legia Warszawa pokonała Ordabasy Szymkent w sparingu. Josue wyrzucony z boiska, gol Juergena Elitima

Skład Legii Warszawa
I połowa: Dominik Hładun - Marco Burch, Steve Kapuadi, Yuri Ribeiro - Ryoya Morishita, Rafał Augustyniak, Juergen Elitim, Patryk Kun - Josue (43' Wojciech Urbański), Blaz Kramer, Ernest Muci.

II połowa: Kacper Tobiasz - Radovan Pankov, Artur Jędrzejczyk, Marco Burch (69' Jan Ziółkowski) - Paweł Wszołek (69' Wojciech Urbański), Bartoz Kapustka, Filip Rejczyk, Gil Dias - Maciej Rosołek, Tomas Pekhart, Marc Gual.