Widzew Łódź po 24 latach posuchy doczekał się wygranej nad Legią Warszawa. Dopiero na chwilę przed końcem spotkania jedynego gola w meczu PKO Ekstraklasy strzelił Fran Alvarez, wprawiając w ekstazę ponad 17 tys. kibiców zgromadzonych na stadionie. Polecamy obszerny skrót najciekawszych akcji.

Bramka i najciekawsze akcje meczu Widzew - Legia

Pierwszy kwadrans niedzielnego klasyku przebiegał pod dyktando Legii, która od razu stworzyła groźną okazję. Po dośrodkowaniu Pawła Wszołka główkował Ryoya Morishita, ale strzał Japończyka był zbyt lekki by zaskoczyć Rafała Gikiewicza. W 9. minucie dwukrotny reprezentant swojego kraju pokonał bramkarza Widzewa, lecz wcześniej był na spalonym. Dwie minuty później bardzo dobrej okazji do objęcia prowadzenia przez gości nie wykorzystał Hiszpan Marc Gual, a strzał głową Wszołka złapał Gikiewicz.

Gospodarze pierwszą akcję przeprowadzili w 15. minucie, kiedy płaskie uderzenie Antoniego Klimka zatrzymał Dominik Hładun. Następnie z podania Bartłomieja Pawłowskiego nie skorzystał Bośniak Imad Rondić.

Ekspert o Legii Warszawa: Ligowy średniak

W 25. minucie kolejną dobrą okazję pod bramką łodzian zmarnował Gual, a w drugiej części pierwszej połowy coraz groźniejsze okazje stwarzali piłkarze Daniela Myśliwca. M.in. strzał Pawłowskiego zablokował Pankov, a w 44. minucie do dośrodkowania Klimka doszedł Rondić, jednak Hładun nie dał się zaskoczyć.

Widzew - Legia. Zwycięska bramka Frana Alvareza

Druga połowa toczyła się w sennym tempie. Oba zespoły miały duży problem ze stworzeniem okazji bramkowej. Legii udało się to w 54. minucie, lecz znów pod bramką gospodarzy źle zachował się Gual. Z kolei w 74. minucie na bramkę Hładuna strzelał Portugalczyk Fabio Nunes.

Ciekawiej zrobiło się dopiero w doliczonym czasie gry. Najpierw bardzo dobrej okazji po akcji debiutującego w ekstraklasie 19-letniego Wojciecha Urbańskiego nie wykorzystał Kapustka. Chwilę później akcja przeniosła pod drugą bramkę i niepilnowany w polu karnym Fran Alvarez precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza Legii.

Oprawy kibiców na meczu Widzew - Legia

Dzięki trafieniu hiszpańskiego pomocnika w 93. minucie meczu Widzew pokonał Legię po raz pierwszy od 15 kwietnia 2000 roku. PAP, Bartłomiej Pawlak

W czwartek 14 marca Michał Probierz ogłosi ostateczną kadrę reprezentacji Polski na baraże o Euro 2024. Ilu będzie piłkarzy z PKO Ekstraklasy? Wskazujemy kandydatury i oceniamy procentowe szanse.

Piłkarze z Ekstraklasy do reprezentacji Polski. Lista kandyd...