Bartosz Głąb
Fortuna 1 Liga. Górnik Łęczna pojechał na mecz wyjazdowy pełen nadziei na komplet punktów, jednak rzeczywistość okazała się zupełnie inna. Stal Rzeszów rozbiła rywali aż 3:0, a fatalny mecz zaliczył bramkarz "Zielono-czarnych" Maciej Gostomski", który pomógł rywalom przy strzeleniu dwóch goli oraz otrzymał czerwoną kartkę. Oto jak padały bramki w tym meczu.

Stal Rzeszów zdobywa trzy gole. Górnik Łęczna na kolanach

Wszystko co najciekawsze w tym meczu wydarzyło się w drugiej połowie. Na samym jej początku znakomity kontratak przeprowadziła Stal, na końcu którego Patryk Warczak zagrał wzdłuż pola bramkowego, tam tor lotu piłki przeciął Maciej Gostomski. Jednak zrobił to tak niefortunnie, że wpakował ją do własnej bramki. W 70. minucie przepięknym trafieniem z dystansu popisał się Karol Łysiak i było już niemal pewne, że "Stalowcy" ten mecz wygrają.

Maciej Gostomski antybohaterem meczu. Stal Rzeszów z pewnym zwycięstwem

Na niedomiar złego dla Górnika Łęczna w doliczonym czasie gry Maciej Gostomski faulował we własnym polu karnym Wiktora Kłosa i arbiter podyktował rzut karny dla "Stalowców". Bramkarz gości początkowo dostał tylko żółtą kartkę, ale po analizie VAR sędzia zmienił swoją decyzję i pokazał 35-latkowi kartkę koloru czerwonego. "Zielono-czarni" mieli już wykorzystany limit zmian, a więc do bramki musiał wejść Souleymane Cisse, czyli obrońca zespołu z Łęcznej. Senegalczyk nie zdołał obronić strzału Adlera, a chwilę później Piotr Rzucidło zakończył spotkanie.

Stal Rzeszów - Górnik Łęczna 3:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Gostomski samobójcza 50, 2:0 Łysiak 70, 3:0 Adler 90+8.

Stal: Wrąbel – Warczak, Kościelny (87. Paśko), Oleksy, Simcak, Łysiak (87. Bukowski), Thill, Kądziołka (46. Danielewicz), Łyczko (71. Kłos), Adler, Diaz (78. Wachowiak). Trener: Marek Zub.

Górnik: Gostomski – Dziwniel (71. Grabowski), Klemenz, Cisse, Zbozień (87. Pawlik), Deja, Gąska (58. Roginić), Kryeziu, Żyra (71. Podliński), Durmus, Starzyński. Trener Ireneusz Mamrot.

Sędziował: Rzucidło (Warszawa).

Żółte kartki: . Diaz, Łyczko, Kłos – Cisse, Gostomski.

Czerwona kartka: Gostomski [90+6 – faul].

Widzów: 2700.