OPRAC.:
Bartosz Głąb
PKO Ekstraklasa. Stal Mielec w meczu inauguracyjnym drugą część sezonu rozgrywek pokonała rzutem na taśmę Puszczę Niepołomice 2:1. Beniaminek objął prowadzenie jeszcze w pierwszej połowie, ale znakomita końcówka mielczan sprawiła, że to oni sięgnęli po 3 punkty. Decydująca bramka padła w 93. minucie spotkania. Zobacz skrót tego meczu.

PKO Ekstraklasa. Stal Mielec sprezentowała bramkę rywalom

W pierwszych minutach dość niespodziewanie do ataku ruszyli goście, którzy jednak nie wypracowali sobie dobrej okazji strzeleckiej. Za to po kwadransie gry Stal powinna objąć prowadzenie. Koki Hinokio podał w pole karne do Macieja Domańskiego, ale Oliwier Zych świetnie wybiegł z bramki i zablokował strzał mieleckiego zawodnika.

W 23. minucie Stal sprezentowała bramkę Puszczy. Debiutujący w mieleckim zespole Maksymilian Pingot wykonał niechlujne podanie we własnym polu karnym do Rafy Santosa. Portugalczyk stracił piłkę. W efekcie Michał Firlej podał do Mateusza Cholewiaka, a ten strzałem tuż przy słupku nie dał szans Mateuszowi Kochalskiemu. Zdobywca bramki nie okazywał wielkiej radości, gdyż latach 2015-18 był zawodnikiem Stali, a przed rozpoczęciem gry od prezesa Jacka Klimka pamiątkową paterę i koszulę w podziękowaniu za grę w biało-niebieskich barwach.

W 38. minucie po dośrodkowaniu Alvisa Jaunzemsa główkował Ilja Szkurin, ale posłał piłkę nad poprzeczką. W odpowiedzi prowadzenie Puszczy mógł podwyższyć Konrad Stępień - jego strzał efektowną paradą obronił Kochalski.

PKO Ekstraklasa. Stal Mielec rzutem na taśmę wygrała na inaugurację drugiej części sezonu

Po przerwie, wraz z upływem minut Stal zepchnęła Puszczę do głębokiej defensywy. Strzały Krystiana Getingera i Szkurina były niecelne. W 69. minucie goście wprowadzili szybki kontratak, lecz Jakub Bartosz nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Kochalskim.

Ataki Stali przyniosły efekt dopiero w 83. minucie. Szkurin świetnie przyjął w polu karnym piłkę podaną przez Piotra Wlazłę i strzałem z kilku metrów doprowadził do remisu.

Gospodarze do końca walczyli o komplet punktów i dopięli swego w doliczonym czasie gry. Domański dośrodkował z rzutu wolnego, a Wlazło strzałem głową zdobył zwycięską bramkę. To sprawiło, że Puszcza przerwała serię czterech spotkań bez porażki.

Stal Mielec - Puszcza Niepołomice 2:1 (0:1)

• Bramki: 83' Ilja Szkurin, 90+3' Piotr Wlazło, - 23' Mateusz Cholewiak
  • Stal Mielec: Mateusz Kochalski – Bert Esselink, Mateusz Matras, Maksymilian Pingot – Alvis Jaunzems (78' Łukasz Gerstenstein), Rafa Santos (58' Igor Strzałek), Piotr Wlazło, Krystian Getinger – Koki Hinokio (78' Kai Meriluoto), Ilja Szkurin, Maciej Domański. Trener: Kamil Kiereś.
  • Puszcza Niepołomice: Oliwier Zych – Piotr Mroziński, Artur Craciun, Konrad Stępień, Roman Jakuba – Artur Siemaszko, Michał Walski, Jakub Serafin (76' Jakub Stec), Wojciech Hajda (73' Bartłomiej Poczobut), Mateusz Cholewiak (63' Hubert Tomalski) – Maciej Firlej (63' Jakub Bartosz). Trener: Tomasz Tułacz.
  • Sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork).
  • Żółte kartki: M.Pingot, P.Wlazło, - O.Zych, R.Jakuba.
  • Widzów: 3 915.

(PAP)

EKSTRAKLASA w GOL24

To jest Liga Mistrzów wśród opraw. Oto najlepsze prace ultrasów Legii Warszawa z kończącego się 2023 roku. Jest na co popatrzeć, zresztą zerknijcie sami!

Najlepsze oprawy Legii Warszawa w 2023 roku. To prawdziwe dz...