Skrót meczu Puszcza Niepołomice - Radomiak Radom 1:1 [WIDEO]. Gabriel Kobylak strzelił gola. Pierwsze trafienie bramkarza i młodzieżowca

OPRAC.:
Jakub Jabłoński
Radomiak Radom od 4. minuty meczu 26. kolejki PKO Ekstraklasy przegrywał z Puszczą Niepołomice po trafieniu Romana Jakuby. Losy wielkanocnego spotkania wziął w swoje ręce bramkarz drużyny prowadzonej przez Macieja Kędziorka. Gabriel Kobylak spod swojego pola karnego zaskoczył Oliwiera Zycha. Polecamy skrót najciekawszych sytuacji z tego meczu.

Najciekawsze sytuacje z meczu Puszcza Niepołomice - Radomiak Radom

Puszcza od początku ruszyła do ataku i szybko objęła prowadzenie. Najpierw Kamil Zapolnik oddał strzał, który sprawił trochę problemów Gabrielowi Kobylakowi, chwilę później gospodarze wywalczyli rzut z autu na wysokości pola karnego. Po wrzuconej przez Wojciecha Hajdę piłce powstało spore zamieszanie, w którym najprzytomniej się zachował Roman Jakuba i strzałem z 11 metrów trafił tuż przy słupku. Było to już piąte trafienie niepołomickiego zespołu w tym sezonie po wyrzucie piłki z autu.

Radomiak dopiero w 17. minucie przeprowadził składną akcję zakończoną strzałem Leonardo Rochy. Oliwier Zych bez problemów jednak złapał piłkę. Goście dopiero w końcówce pierwszej połowy zagrozili bramce Puszczy. W 44. minucie świetny strzał z dystansu oddał Dawid Abramowicz, lecz Zych popisał się efektowną interwencją. W doliczonym czasie gry główkował Leonardo Rocha. Napastnik Radomiaka upadł tak niefortunnie na murawę, że skręcił kostkę i na noszach opuścił boisko. Stadion Cracovii, na którym Puszcza rozgrywa mecze w roli gospodarza to wyjątkowo pechowe dla niego miejsce. W pierwszym tegorocznym spotkaniu z "Pasami" już w 13. sekundzie otrzymał czerwoną kartkę.

Radomiak Radom remisuje z Puszczą Niepołomice. Bramkarz zdobył gola w meczu PKO Ekstraklasy

Po przerwie goście starali się odrobić stratę, ale od 63. minuty musieli grać w dziesięciu. Vagner Dias zaatakował wyprostowaną nogą Hajdę. Arbiter początkowo nie dostrzegł tego faulu, ale po interwencji VAR i obejrzeniu zajścia na monitorze wykluczył skrzydłowego Radomiaka z gry. To było piąta czerwona kartka otrzymana przez graczy tego klubu w tym roku.

Gdy wydawało się, że Puszczy będzie łatwiej utrzymać prowadzenie, radomianie w niesamowitych okolicznościach doprowadzili do remisu. Kobylak wznowił grę długim podaniem, w polu karnym gospodarzy piłka odbiła się od murawy i przelobowała Zycha. To było pierwsze trafienie bramkarza w tym sezonie ekstraklasy.

Gabriel Kobylak z Radomiaka Radom zdobył bramkę przeciwko Puszczy Niepołomice

W doliczonym czasie gry Puszcza powinna przechylić szalę na swoją korzyść, ale dwiema kapitalnymi interwencjami popisał się bohater meczu – Kobylak. Najpierw w sytuacji sam na sam obronił nogą strzał Thiago, a za moment wybił zmierzającą pod poprzeczkę piłkę kopniętą przez Huberta Tomalskiego.

Dlatego po końcowym gwizdku w obozie Puszczy dominowało rozczarowanie. Beniaminek wciąż jest jedynym zespołem w ekstraklasie, który nie odniósł jeszcze zwycięstwa.

Lukas Podolski kończy karierę oraz zostanie prezesem Górnika Zabrze

(PAP)

Po meczu Polska - Estonia na Jana Bednarka spadła ogromna fala krytyki. Obrońca Southampton zawalił przy jedynym golu naszych rywali. Jaki w życiu prywatnym jest 27-letni defensor? To kochający mąż i ojciec. Czasem przed telewizorem dopinguje go... pies. Ślub wziął pod Nowym Sączem w 2022 roku. Poznaj piłkarza reprezentacji Polski bliżej.Aby zobaczyć wszystkie zdjęcie klikaj strzałkę w prawo!

Jan Bednarek w życiu prywatnym. Obrońca reprezentacji Polski...