Jakub Jabłoński
od 16 lat
Premier League. Arsenał Londyn wygrał niedzielne hitowe starcie na szczycie angielskiej ekstraklasy. Podopieczni Mikela Artety pokonali po szalonej końcówce wygrali z Manchesterem United 3:1. Dwie z trzech bramek "Kanonierzy" zdobyli w doliczonym czasie gry. Polecamy skrót wideo najciekawszych akcji tego meczu.

Najciekawsze sytuacje w meczu Arsenal Londyn - Manchester United

Mecz kapitalnie rozpoczął się dla "Czerwonych Diabłów". W 27. minucie Marcus Rashford otworzył strzelanie w tym meczu, kiedy zszedł z lewej strony i kapitalnym strzałem prawą nogą wpisał się na listę strzelców. Radość podopiecznych Erika ten Haga nie trwała jednak długo. Minutę później wyrównał norweski pomocnik Martin Odegaard i mecz zaczął się od nowa.

Na przerwę piłkarze schodzili z wynikiem remisowym na tablicy. Z resztą taki wynik utrzymał się przez większość drugiej części spotkania. W 88. minucie Alejandro Garnacho wpakował piłkę do bramki, ale jak się okazało po analizie VAR Argentyńczyk znalazł się minimalnym spalonym przez co bramka została anulowana.

Dopiero w szóstej minucie doliczonego czasu gry nowy nabytek Arsenalu - Declan Rice po rzucie rożnym przyjął sobie piłkę i mierzonym strzałem z półwoleja pokonał Andre Onanę. Arsenal był bardzo blisko kolejnego zwycięstwa.

Jeszcze przed ostatnim gwizdkiem arbitra napastnik - Gabriel Jesus podwyższył prowadzenie "Kanonierów". Brazylijczyk w szybkiej kontrze zabawił się Dalotem i pewnym płaskim strzałem pokonał kameruńskiego bramkarza "Czerwonych Diabłów" w sytuacji sam na sam.

Podopieczni Artety wygrali trzeci mecz w sezonie i na swoim koncie mają już dokładnie dziesięć punktów. Aktualnie plasują się na piątym miejscu w tabeli. Liderem jest oczywiście Manchester City z kompletem zwycięstw.

Arsenal Londyn - Manchester United 3:1 (1:1)
Bramki: Martin Odegaard 28', Declan Rice 90+6', Gabriel Jesus 90+11' - Marcus Rashford 27'
Żółte kartki: Bukayo Saka 40', Gabriel Jesus 89' - Victor Lindelof 38', Lisandro Martinez 65', Andre Onana 68'
Sędzia: Anthony Taylor (Anglia)

Arsenal: Ramsdale - White, Saliba, Magalhaes, Zinchenko - Odegaard, Rice, Havertz - Saka, Nketiah, Martinelli
Manchester United: Onana - Wan-Bissaka, Lindelof, Martinez, Dalot - Casemiro, Eriksen - Antony, Fernandes, Rashford - Martial