Skrót meczu Lechia Gdańsk - Arka Gdynia. Dwie czerwone kartki w gorących Derbach Trójmiasta

OPRAC.:
Bartosz Głąb
Lechia Gdańsk wygrała w niedzielnych Derbach Trójmiasta z Arką Gdynia 2:1 i oficjalnie wygrała rozgrywki Fortuna 1. Ligi. Gdańszczanie zwyciężyli mimo przy w osłabieniu przez większość spotkania. Decydującą bramkę w 84. minucie zdobył Camilo Mena. Arkowcy w ostatniej kolejce powalczą o bezpośredni awans do PKO Ekstraklasy z GKS-em Katowice. Zobacz skrót meczu Lechia Gdańsk - Arka Gdynia.

Gole z meczu Lechia Gdańsk - Arka Gdynia

Na wypełnionym po brzegi Polsat Plus Arena Gdańsk ekipa Lechii Gdańsk zmierzyła się z jeszcze niepewną bezpośredniego awansu do PKO Ekstraklasy Arką Gdynia. Gospodarze objęli prowadzenie w 14. minucie po trafieniu Kacpra Sezonienki, ale ich sytuacja skomplikowała się nieco ponad kwadrans później. Z boiska za ostry faul wyleciał Andrei Chindris.

Arkowcy skorzystali z gry w przewadze i jeszcze przed przerwą Alassane Sidibe doprowadził do wyrównania. Ostatnie słowo w tym meczu należało jednak do gdańszczan. W 84. minucie zwycięską bramkę zdobył Camilo Mena, który w tym sezonie jest jedną z najważniejszych postaci Lechii.

Po meczu Lechia wraz z kibicami mogła świętować wygranie rozgrywek Fortuna 1. Ligi, natomiast Arka Gdynia w ostatniej kolejce sezonu zagra u siebie z GKS-em Katowice o bezpośredni awans do PKO Ekstraklasy. Gdynianom do osiągnięcia tego celu wystarczy remis.

Derby Trójmiasta obejrzało 36 483 kibiców. To nowy rekord tego sezonu 1. ligi Wcześniej najwięcej widzów (32 916) zasiadło 5 sierpnia na stadionie w Krakowie na spotkaniu Wisły ze Stalą Rzeszów, kiedy miało miejsce oficjalne pożegnanie Jakuba Błaszczykowskiego.

Lechia Gdańsk - Arka Gdynia 2:1 (1:1)

• Bramki: 14' Kacper Sezonienko, 84' Camilo Mena, - 37' Alassane Sidibe.
  • Żółte kartki: M.Kałahur, R.Kapic, E.Olsson, - M. Borecki, A.Sidibe, P.Stolc.
  • Czerwone kartki: 32' Andrei Chindris, - 90+4' Abdallah Hafez.
  • Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).
  • Widzów: 36 483.