Jacek Czaplewski
od 16 lat
PKO Ekstraklasa. Górnik Zabrze już był w ogródku, już witał się z gąską. Nastąpił jednak doliczony czas i Widzew Łódź za sprawą Jordiego Sancheza doprowadził do wyrównania. Polecamy skrót najciekawszych akcji piątkowego widowiska.

Bramki z meczu Górnik Zabrze - Widzew Łódź

Mecz przy Roosevelta śledziło blisko 15 tys. kibiców. Przed przerwą fanów Torcidy uszczęśliwił debiutant. Po podaniu Lukasa Podolskiego prowadzenie dał bowiem Słowak Adrian Kapralik pozyskany w ramach wypożyczenia z Żyliny.

Górnik nie miał zbyt wielu okazji na drugą bramkę. A Widzew rozkręcał się z minuty na minutę. Po pierwszej próbie Jordiego Sancheza piłka trafiła w obramowanie bramki.

- Liczyłem na trzy punkty. Zdaję sobie sprawę, że na ten moment nie jesteśmy "mocarzami". Zostawiliśmy mnóstwo zdrowia, ale rzeczywiście Widzew później przejął inicjatywę, kreował. Remis jest sprawiedliwy - uważa trener Górnika Jan Urban w pomeczowym komentarzu dla Canal+ Sport.

O remisie przesądziło trafienie Sancheza. Hiszpan wykorzystał szansę w doliczonym czasie. Po zamieszaniu kopnął z woleja. Pomogło mu w tym zachowanie Podolskiego, który nie wybił w porę piłki.

W całym meczu Widzew oddał aż szesnaście strzałów. Górnik tylko sześć.