Jakub Jabłoński
od 16 lat
Fortuna 1. Liga. GKS Tychy na własnym stadionie w 10. kolejce na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej przeciwko Zniczowi Pruszków (2:1) triumfował po raz szósty w sezonie. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Daniel Rumin. Polecamy skrót najciekawszych akcji z tego meczu.

Najciekawsze sytuacje meczu GKS Tychy - Znicz Pruszków

Gospodarze spotkanie dziesiątej kolejki rozgrywek Fortuna 1.Ligi rozpoczęli najgorzej jak się da, gdyż od straty bramki w 27. minucie. Autorem trafienia był Shuma Nagamatsu, który ze skraju pola karnego mierzonym strzałem przy bliższym słupku pokonał bramkarza Macieja Kikolskiego. Na przerwę goście schodzili z jednobramkową przewagą.

W drugiej odsłonie meczu gospodarze wzięli się do roboty i błyskawicznie odrobili stratę do przyjezdnych z Pruszkowa. Podopieczni trenera Dariusza Banasika już w 51. minucie wyrównali stan rywalizacji za sprawą Jakuba Budnickiego, który po stałym fragmencie gry zachował się najprzytomniej w polu karnym i zmieścił piłkę w bramce z najbliższej odległości.

Z kolei w 79. minucie gospodarze objęli prowadzenie za sprawą Daniela Rumina. Napastnik w sytuacji sam na sam nie dał absolutnie żadnych szans Miłoszowi Mleczko i posłał piłkę obok byłego bramkarza Lecha Poznań. GKS Tychy już nie oddał tego prowadzenia i w 10. kolejce po raz szósty w sezonie mógł zasmakować zwycięstwa.

W następnej kolejce drużyna Banasika zmierzy się na wyjeździe z Resovią Rzeszów.

GKS Tychy - Znicz Pruszków 2:1 (0:1)
Bramki: Budnicki 51', Rumin 79' - Nagamatsu 27'
Żółte kartki: Nedić 35', Budnicki 45', Żytek 65', Mikita 89', Szpakowski 90+1', Kikolski 90+6', Skibicki 90+9' - Grudziński 53', Moskwik 90+8'
Sędzia: Łukasz Karski (Słupsk)

GKS: Kikolski - Tecław, Budnicki, Nedić - Machowski (Polap 90+5'), Radecki (Wojtuszek 65'), Żytek, Błachewicz - Mystkowski (Szpakowski 65'), Mikita (Skibicki 73'), Rumin (Bieroński 90+5')

Znicz: Mleczko - Yukhymovych, Błyszko, Grudziński - Moskwik, Nagamatsu, Nowak (Tabara 83'), Pomorski, Wawszczyk (Krajewski 62') - Czarnowski (Krocz 62'), Wójcicki (Proczek 70')