Jakub Jabłoński
od 16 lat
Fortuna 1. Liga. Lechia Gdańsk w wyjazdowym spotkaniu 14. kolejki rozgrywek na zapleczu PKO BP Ekstraklasy z GKS-em Tychy pewnie wygrała 3:1 i zrównała się w tabeli z gospodarzami pod względem liczby punktów. Dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu drużyna Szymona Grabowskiego wskoczyła na trzecie miejsce. Polecamy skrót z najciekawszych wydarzeń z tego meczu.

Fortuna 1. Liga. Bramki z meczu GKS Tychy - Lechia Gdańsk

W mecz zdecydowanie lepiej weszli przyjezdni z Gdańska, konkretnie za sprawą Maksyma Khlana, który po fenomenalnej indywidualnej akcji z lewej strony otworzył wynik spotkania. Skrzydłowy kapitalnie przedryblował kilku obrońców, a na samym końcu oddał piekielnie mocny strzał i nie dał absolutnie żadnych szans golkiperowi rywali na skuteczną interwencję.

Po przerwie do głosu zaczęli dochodzić gospodarze, którzy za sprawą Bartosza Śpiączki w 52. minucie wyrównali stan rywalizacji. Napastnik GKS-u wyszedł najwyżej do dośrodkowania z prawej strony i perfekcyjnym strzałem głową zdołał zmieścić piłkę w siatce. Długo jednak remisem podopieczni Dariusza Banasika się nie nacieszyli. Minutę później Rifet Kapić wyprowadzić ekipę Grabowskiego ponownie na prowadzenie.

"Kropkę nad i" postawił Tomas Bobcek, który świetnie odnalazł się niepilnowany w polu karnym i przytomnym strzałem pod ręką golkipera umieścił futbolówkę w siatce. Podopieczni Szymona Grabowskiego z kolejnym zwycięstwem i awansem na trzecie miejsce. Walka o bezpośredni awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce zaczyna nabierać rumieńców.

GKS Tychy - Lechia Gdańsk 1:3 (0:1)

Bramki: Śpiączka 52' - Khlan 24', Kapić 53', Bobcek 61'
Żółte kartki: Budnicki 45+1', Śpiączka 79', Polap 83', Nedić 90+3', 90+7', Dijaković 90+6', Dzięgielewski 90+7' - Zhelizko 73', Biegański 90+7'
Czerwone kartki: Nedić 90+7'
Sędzia: Damian Sylwestrzak (Wrocław)