Jacek Czaplewski
od 16 lat
Fortuna 1 Liga. Motor Lublin w końcu pozytywnie zaskoczył swoich kibiców. W Głogowie przerwał serię pięciu porażek. O wygranej nad Chrobrym zadecydowała bramka Mariusza Rybickiego z 20 minuty. Polecamy obszerny skrót wideo najciekawszych akcji tego spotkania.

Bramka i najciekawsze akcje meczu Chrobry Głogów - Motor Lublin

Jedynego gola w meczu obejrzeliśmy w 20 minucie. To wtedy Piotr Ceglarz zaliczył przechwyt, Michał Żebrakowski podholował piłkę pod pole karne, a już w nim pod poprzeczkę z lewej nogi skutecznie uderzył Mariusz Rybicki.

Dla Motoru to pierwsze zwycięstwo od 3 września kiedy wygrał ze Stalą Rzeszów (3:2). Seria porażek zaczęła się od wyjazdu na GKS Tychy (0:2), rozciągnęła na mecze z Wisłą Kraków (1:4), Puszczą Niepołomice w Pucharze Polski (0:1), a także wizytę na Arce Gdynia (0:2) i domowe spotkanie z Miedzią Legnica (1:3).

W drugiej połowie Motor mógł jeszcze raz trafić Chrobrego, jednak po rykoszecie piłka obiła słupek. Po chwili kapitalną interwencją popisał się natomiast Damian Węglarz.

Motor ma przełamanie, a Chrobry wpadł w dołek. To jego czwarty mecz z rzędu bez wygranej (dwie porażki i dwa remisy).

Chrobry Głogów – Motor Lublin 0:1 (0:1)
Bramka: Rybicki 20'
Żółte kartki: Mandrysz – Najemski, Rudol, M. Król
Sędziował: Paweł Malec (Łódź)

Chrobry Głogów: Węglarz – Malczuk, Bougaidis, Michalec, Mandrysz (59 Bogusz), Mucha (70 Plewka), Tabiś, Biel (60 Bartlewicz), Ozimek, Hanc (59 Paz), Lebedyński (78 Wojtytra ).

Motor Lublin: Budziłek – Rudol, Najemski, Wójcik, Palacz, Rybicki (65 M. Król), R. Król, Ceglarz (74 Kamiński), Gąsior (74 Scalet), Wolski, Żebrakowski (65 Kasprzyk).