Tomasz Górski
Fortuna 1 liga. W piątkowym (1 grudnia) spotkaniu 17. kolejki Bruk-Bet Termalica Nieciecza pokonała u siebie Wisłę Kraków 2:1, mimo że od 28. minuty musiała gonić wynik. Losy spotkania udało się odwrócić jeszcze przed przerwą. Po tym spotkaniu Radosław Sobolewski, trener "Białej Gwiazdy", podał się do dymisji, która została przyjęta.

Bramki z meczu Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków

Od dłuższego czasu posada Radosława Sobolewskiego wisiała na włosku. Wisła Kraków prezentowała się przeciętna i wygrana w Derbach Małopolski z Bruk-Bet Termalicą mogła uspokoić nastroje i wywindować tuż za podium zaplecza PKO Ekstraklasy.

W 27. minucie Wiktor Biedrzycki faulował w polu karnym Mikiego Villara i po weryfikacji VAR sędzia Paweł Raczkowski podyktował rzut karny. Chwilę później Szymon Sobczak zamienił go na bramkę mocnym uderzeniem przy lewym słupku. Jeszcze przed przerwą "Słoniki" zdołały odwrócić losy meczu. Najpierw, również po interwencji VAR, do remisu doprowadził Lukas Spendlhofer, a kilka minut później prowadzenie zapewnił Florentin Purece, wykorzystując dokładne dośrodkowanie z prawej strony i niepewne wyjście z bramki Alvaro Ratona. Taki wynik utrzymał się do końca spotkania. Po nim Radosław Sobolewski złożył dymisję, która została przyjęta. Wśród kandydatów do przejęcia 13-krotnego mistrza Polski wymieniany jest Adam Nawałka.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków 2:1 (2:1)
Bramki: Spendlhofer 35', Purece 44' - Sobczak 28' (k.)
Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Loska - Zawijskyj, Biedrzycki, Spendlhofer, Wacławek (64' Hilbrycht) - Ambrosiewicz, Dombrowskyj - Radwański, Purece (64' Wolski), Karasek (79' Jakubik) - Branecki.
Wisła Kraków: Raton - Jaroch, Uryga, Satrustegui, Szot – Carbo (76' Alfaro), Sapała (46' Talar) - Baena, Duda (76' Gogół), Villar (61' Goku) - Sobczak (61' Rodado).
Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa).
Żółte kartki: Biedrzycki, Purece, Radwański, Hilbrycht, Ambrosiewicz - Uryga, Duda, Satrustegui.
Widzów: 2 571.

Po 17 kolejkach Bruk-Bet Termalica Nieciecza zajmuje 9. miejsce w tabeli z dorobkiem 23 punktów. W następnej kolejce zagra u siebie z liderem, Arką Gdynia. Pierwszy gwizdek sędizego o godz. 18.

Natomiast Wisła Kraków, która zgromadziła 25 punktów, jest na 8. pozycji. W przyszłą niedzielę (10 grudnia) zagra u siebie z szóstym Górnikiem Łęczna.