Skomentował homofobiczne napisy. Został brutalnie pobity

  Skomentował homofobiczne napisy. Został brutalnie pobity

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  W czwartek po południu nad Odrą został brutalnie pobity Przemysław Witkowski, poeta i dziennikarz, wykładowca Uniwersytetu Wrocławskiego. Powód? Skomentował homofobiczne napisy na ceglanym murze, który znajduje się wzdłuż nabrzeża Odry.
  Przemysław Witkowski

  Przemysław Witkowski ©Facebook

  „Zostałem pobity, bo zwróciłem uwagę na homofobiczne napisy, typ spytał, czy mi się nie podobają. Powiedziałem, że tak, i dostałem oklep, groził śmiercią i że nas wszystkich dopadnie” - napisał Przemysław Witkowski na swoim profilu na Facebooku.

  - Jechałem rowerem z dziewczyną wzdłuż bulwarów nad Odrą. Tam na murze jest pełno napisów i haseł, wiążących LGBTQ z pedofilią, są też symbole, które oznaczają Autonomicznych Nacjonalistów. Rozmawialiśmy o tym i powiedziałem, że są bezczelni - mówi Gazecie Wrocławskiej Przemysław Witkowski.

  - Jechaliśmy dalej, a potem zaczęliśmy zawracać w stronę Trzebnickiej. Po chwili zatrzymałem swój rower, bo coś mi się stało z kołem, moja dziewczyna jechała z przodu i tego nie zauważyła.
  Wtedy podszedł do mnie jakiś 25-latek i zaczął wykrzykiwać: "nie podobają ci się k**** te napisy?". Musiał być gdzieś obok i podsłuchać moją rozmowę z dziewczyną. Odpowiedziałem, że nie podobają mi się, po czym on zaczął mnie bić, zadając ciosy w twarz. Widać było, że miał w tym doświadczenie.

  Witkowski ma całą zakrwawioną twarz, podbite oczy i najprawdopodobniej także złamany nos. - Pogotowie przyjechało po jakichś 30 minutach. Lekarze byli bardzo profesjonalni. Teraz czekam w karetce i zobaczymy, co dalej - dodał.

  Do zajścia doszło na wysokości jedynego w tym miejscu pustostanu. Sprawca zadał około 20-30 ciosów prosto w twarz.

  - Życiu mężczyzny nie zagraża niebezpieczeństwo. Sprawca był najprawdopodobniej jeden. Robimy wszystko, by go złapać - mówi Krzysztof Marcjan z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

  Sprawca pobicia ma około 25 lat. Miał na sobie kremową koszulkę, piaskowe spodnie moro, czapkę i okulary. Brak żadnych znaków szczególnych. Jest poszukiwany przez policję.  ZOBACZ TEŻ:

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Nie przegap

  OSOBOWOŚĆ ROKU 2019 Trwa głosowanie. Zobacz, kto został nominowany.

  OSOBOWOŚĆ ROKU 2019 Trwa głosowanie. Zobacz, kto został nominowany.