(frap)
Piotr Żyła w sobotę w Niżnym Tagile zajął 10. miejsce, najlepsze z Polaków
Piotr Żyła w sobotę w Niżnym Tagile zajął 10. miejsce, najlepsze z Polaków Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse
Skoki narciarskie. W niedzielnym konkursie Pucharu Świata w Niżnym Tagile Polacy na podium też nie stanęli, ale tragedii nie było. W rozgrywanych w loteryjnych warunkach zawodach Kamil Stoch zajął 7., a Maciej Kot 8. miejsce. Zwyciężył Niemiec Andreas Wellinger.

W kwalifikacjach najlepszy był Norweg Daniel Andre Tande (134,5 m). Polacy w komplecie awansowali do konkursu. Stoch był 12. (121,5 m), Kubacki 13. (122,5), Hula 15. (125), Kot 18. (118), Wolny 34. (113), a Żyła 37. (109).

Do finałowej serii awansowało pięciu biało-czerwonych. Na półmetku najlepszą pozycję do ataku miał Kot (130 m), który zajmował 5. miejsce. Do podium tracił niespełna 4 punkty. Stoch jest 9. (123,5), Kubacki 12. (121,5), Żyła 14. (121,5), a Wolny 18. (124,5).

Swój udział w konkursie zakończył skaczący w wyjątkowo niekorzystnych warunkach Hula (111,5 m, 40. miejsce).

Prowadził Wellinger (132 m) i akurat to nie zmieniło się już do końca.

Polacy skakali na niezłym poziomie - w II serii Stoch miał 4. odległość (134 m) - ale do szczytu formy jeszcze trochę brakuje.

Pierwszy konkurs w Niżnym Tagile wygrał Niemiec Richard Freitag (relacja i wyniki TUTAJ).

Liderem PŚ jest Freitag. Kamil Stoch zajmuje 6. miejsce.

Za tydzień zawody w Titisee-Neustadt.

WYNIKI NIEDZIELA SKOKI LIVE NA ŻYWO

Sportowy24.pl w Małopolsce

MAGAZYN SPORTOWY24 - DARIUSZ SNARSKI, NAJSTARSZY POLSKI BOKSER ZAWODOWY NIE TYLKO O SPORCIE

Materiał oryginalny: Skoki. Puchar Świata Niżny Tagił 2017 [LIVE, NA ŻYWO, WYNIKI, TRANSMISJA, TV, ONLINE, STREAM] - Gazeta Krakowska