Skoki narciarskie, Puchar Świata w Niżnym Tagile: KONKURS WYNIKI Hat-trick Graneruda! 6.12.2020

Rafał Musioł
Pawel Relikowski / Polska Press
Dyrektor Pucharu Świata Sandro Pertile i czterech austriackich skoczków otrzymało pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa przed niedzielną rywalizacją w Niżnym Tagile. W konkursie wystartowało 45 zawodników, najlepszy okazał się Halvor Egner Granerud, dla którego był to trzeci wygrany konkurs z rzędu. Paweł Wąsek zajął szóste miejsce, a z Polaków punkty zdobył jeszcze tylko Aleksander Zniszczoł.

Całe podium dla Norwegów. W Niżnym Tagile niedzielny konkurs wygrał Halvor Egner Granerud.Halvor Egner Granerud, drugi był Robert Johansson, a trzeci Marius Lindvik. Żyiowy wynik osiągnął Paweł Wąsek, który zajął szóste miejsce.\

'
'W niedzielnym konkursie brali udział przedstawiciele tylko 7 reprezentacji, nazwiska wycofanych z powodu zakażenia koronawirusem Austriaków pozostały na liście zgłoszeń do kwalifikacji, dzięki czemu sam konkurs zostanie zaliczony do klasyfikacji Pucharu Świata. Kwalifikacje wygrał Austriak Marius Lindvik (134 m). Najlepszy z Polaków był Aleksander Zniszczoł, który po skoku na 128 m zajął piąte miejsce.

W konkursie Biało-Czerwoni jako drużyna spisali się słabo. Do drugiej serii awansowali tylko Paweł Wąsek i Aleksander Zniszczoł . Na półmetku prowadzł Robert Johansson, a dwa kolejne miejsca zajmowali jego rodacy.

Konkurs na żywo możecie śledzić tutaj od godziny 16:

Skoki narciarskie w Niżnym Tagile NA ŻYWO 6.12.2020

Skoki narciarskie Niżny Tagił 2020 NA ŻYWO:KWALIFIKACJE LIVE

Relacja na żywo ze skoków narciarskich w Niżnym Tagile
Aby śledzić wyniki na bieżąco, odświeżaj stronę (F5)

TAK RELACJONOWALIŚMY NIEDZIELNE KWALIFIKACJE.

51 skoczków zgłosiło się do kwalifikacji do niedzielnego konkursu Pucharu Świata w Niżnym Tagile. Wśród nich jest 6 Polaków. Przed rozpoczęciem rywalizacji pojawiła się wiadomość o zakażeniu koronawirusem Sandro Pertile - dyrektora Pucharu Świata oeaz austriackich skoczków Daniela Hubera, Thomasa Lacknera, Manuela Fettnera i Jana Hoerla. Z zawodów wycofano całą austriacką reprezentację.
W konkursie biorą udział przedstawiciele tylko 7 reprezentacji, nazwiska Austriaków pozostały na liście zgłoszeń do kwalifikacji, dzięki czemu konkurs zostanie zaliczony do klasyfikacji Pucharu Świata.

Relację na żywo znajdziecie poniżej:

TAK RELACJONOWALIŚMY KONKURS

WYNIKI

Konkurs rozpoczął się o godzinie 16.30. Wyniki na żywo można było śledzić poniżej:

Skoki narciarskie w Niżnym Tagile NA ŻYWO 5.12.2020

Skoki narciarskie Niżny Tagił 2020 NA ŻYWO: KONKURS LIVE

Rekord skoczni Ais wynosi 141,5 m i od 2017 roku należy do Norwega Johanna Andre Forfanga.

TAK RELACJONOWALIŚMY KWALIFIKACJE

Niemiec Markus Eisenbichler skokiem na 135 m wygrał w Niżnym Tagile kwalifikacje do sobotniego konkursu Pucharu Świata. Drugie miejsce zajął Norweg Halvor Egner Granerud (131,5 m), a trzecie Austriak Daniel Huber (130 m).

Aleksander Zniszczoł (125 m) był ósmy, Jakub Wolny (124) szesnasty, Maciej Kot (119) dwudziesty czwarty, Paweł Wąsek (121,5 ) dwudziesty siódmy, Tomasz Pilch (116,5) trzydziesty siódmy, a Stefan Hula (105) czterdziesty piąty. Sklasyfikowanych zostało czterdziestu ośmiu skoczków. Jeden nie został dopuszczony do startu, a dwóch zdyskwalifikowanych.
Sobotni konkurs rozpocznie się o godzinie 16.30.

Konkursy Pucharu Świata w Niżnym Tagile, gdzie skoczkowie rywalizują od 4 do 6 grudnia, są ostatnim punktem programu przed mistrzostwami świata w lotach. Ze względu na koronawirusowe obostrzenia, jakie wprowadzili Rosjanie większość mierzących w tę ostatnią imprezę czołowych zawodników, zrezygnowała z wyjazdu na Wschód. Organizatorzy wymagają bowiem dwukrotnego przeprowadzenia testów - przed startem i przed opuszczeniem Rosji. W przypadku pozytywnego wyniku zawodnik musiałby pozostać w izolacji w Niżnym Tagile.

Na liście startowej znalazło się 51 zawodników, co oznacza, że w kwalifikacjach odpadał... jeden. Sprawa została rozstrzygnięta błyskawicznie - po kilkudziesięciu sekundach od rozpoczęcia eliminacji jury ze względu na nieprawidłowy kombinezon, nie dopuściła do skoku Iliję Mankowa. W ten sposób kwalifikacje zamieniły się w kolejną serię treningową.

Seria próbna rozpoczęła się o godzinie 13.30. Pierwszą i drugą serię wygrał Halvor Egner Granerud (133 m i 130,5 m). Najlepszy z Polaków w pierwszej próbie był Aleksander Zniszczoł (123 m), który zajął dziesiąte miejsce, a w drugiej Paweł Wąsek (126,5 m), co dało mu siódmą lokatę.