Skoki Narciarskie. Dawid Kubacki drugi na pierwszym treningu w Predazzo

red
Pawel Relikowski / Polska Press
Skoki Narciarskie. Dawid Kubacki znów pokazał, że wyrasta na niespodziewanego lidera polskiej kadry. Przed zawodami Pucharu Świata w Predazzo wziął udział w pierwszym treningu i zajął drugą lokatę. Najlepszy był Markus Eisenbichler.

Dawid Kubacki drugi na pierwszym treningu w Predazzo

Do Predazzo skoki narciarskie wracają po siedmiu latach przerwy. Ostatni konkurs odbył się tam 5 lutego 2012 roku, kiedy na pierwszym stopniu podium stanął Kamil Stoch. Pozostałą dwójkę wyróżnionych stanowili Gregor Schlierenzauer oraz Anders Bardal. W tym roku obecny z nich jest tylko Polak.

Na pierwszym treningu wystartowało sześciu Polaków. Najsłabszy był Maciej Kot, który zajął 38. miejsce z osiągniętą odległością 123 m. Jakub Wolny był 35., Stefan Hula 33., Piotr Żyła 22., a Kamil Stoch 14. Startowało 59 zawodników.