SKLEPY OTWARTE W NIEDZIELĘ 9 12 2018 LISTA + GODZINY OTWARCIA. Sprawdź, jak wygląda lista sklepów otwartych w niedzielę 9. 12. 2018. Niedziela 9 grudnia to druga niedziela grudnia. Grudzień 2018 ma 5 niedziel. Sklepy są otwarte w cztery niedziele miesiąca, co oznacza, że sklepy 9 grudnia będą zamknięte. Czynne będą mniejsze sklepy, jak Żabka, ABC, FreshMarket. Otwarte są też tradycyjnie sklepy na stacjach paliw oraz sklepy osiedlowe. Sprawdź godziny otwarcia sklepów w niedzielę 9 grudnia 2018. Dokładna lista sklepów otwartych i zamkniętych poniżej oraz godziny otwarcia. 9 grudnia - niedziela bez handlu NIEDZIELA 9 grudnia 2018: ŻABKA, BIEDRONKA, LIDL, FRESH MARKET, AUCHAN, TESCO, CARREFOUR, KAUFLAND, CARREFOUR EXPRESS, GLOBI, NETTO.

SKLEPY OTWARTE W NIEDZIELĘ 9 grudnia

Żabka, ABC, FreshMarket, Lidl, Biedronka, Aldi, Globi, TESCO, Auchan, Kaufland GODZINY OTWARCIA SKLEPÓW
9 grudnia 2018 w niedzielę zdecydowana większość sklepów jest zamknieta. Jest to bowiem niedziela bez handlu. Otwarte mogą być tylko małe sklepy osiedlowe, gdzie właściciel zdecyduje się na otwarcie. Czynne 9 grudnia 2018 są też stacje paliw i sklepy Żabka, Lewiatan lub ABC. Centra handlowe i spożywcze Tesco, Auchan, Kaufland będą zamknięte.

WYKAZ NIEDZIEL HANDLOWYCH I NIEDZIEL WOLNYCH OD HANDLU. SPRAWDŹ KALENDARZ

Które sklepy są otwarte w niedzielę 9 grudnia 2018 w twojej okolicy? Gdzie kupić podstawowe artykuły spożywcze? Do której godziny sklepy są otwarte w niedzielę 9 grudnia?

ZOBACZ ZDJĘCIA
Zobacz galerię

Grudzień 2018 to miesiąc, gdzie na 4 niedziele, w 1 obowiązuje zakaz handlu. Sklepy w niedzielę w grudniu 2018:

  • 2 grudnia - niedziela handlowa, wszystkie sklepy są czynne
  • 9 grudnia - niedziela bez handlu, ale niektóre sklepy spożywcze są czynne
  • 16 grudnia - niedziela handlowa, wszystkie sklepy są czynne
  • 23 grudnia - niedziela handlowa, wszystkie sklepy są czynne
  • 30 grudnia - niedziela handlowa, wszystkie sklepy są czynne

Jedyne niedziele w grudniu, które nie są objęte zakazem handlu w niedziele to 2 grudnia, 16 grudnia, 23 grudnia i 30 grudnia. Wtedy wszystkie sklepy mogą być czynne.

Niedziele bez handlu
Wprowadziła je ustawa z 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niektóre niedziele, która weszła w życie 1 marca 2018 r.

Jednak ustawa wprowadziła szereg wyjątków od zakazu handlu w niedziele, więc praktycznie można w niedziele z zakazem handlu zrobić zakupy - głównie produktów spożywczych. ale też rzeczy, które można kupić w kioskach.

SKLEPY ZAMKNIĘTE W NIEDZIELE W LISTOPADZIE I KOLEJNYCH MIESIĄCACH

GODZINY OTWARCIA SKLEPÓW W NIEDZIELĘ 9 grudnia 2018

SKLEPY OTWARTE W NIEDZIELE 9 grudnia 2018
Kliknij w galerię i sprawdź daty
Zobacz galerię

Jak uczy doświadczenie, wieczorami w niedziele, czynna jest znaczna część osiedlowych sklepików, w których można zrobić szybkie zakupy.

SKLEP AUCHAN
W niedzielę 9 grudnia 2018 r. będą zamknięte. W sobotę 8 grudnia wszystkie sklepy Auchan w całej Polsce są czynne od 7 rano, niektóre hipermarkety Auchan są czynne do godz. 22 (jeśli znajdują się w galeriach handlowych czynnych do tej godziny, np. w CH 3 Stawy w Katowicach).

SKLEP ABC
O otwarciu sklepu 9 grudnia decyduje właściciel konkretnej placówki. Standardowo powinny być otwarte w godzinach 7-20.

SKLEP ALDI
W niedzielę 9 grudnia 2018 r. będą zamknięte. W sobotę 8 grudnia sklepy sieci Aldi są czynne od godz. 7 lub 8 (w sporadycznych przypadkach od 9, np. gdy sklep znajduje się w centrum handlowym) do godz. 21.

SKLEP LEWIATAN
O otwarciu sklepu 9 grudnia decyduje właściciel konkretnej placówki

SKLEP ŻABKA
O otwarciu sklepu 9 grudnia decyduje właściciel konkretnej placówki. Jednak na mocy zmiany statusu wszystkich sklepów tej sieci na placówki pocztowe - informują o tym naklejki na drzwiach - sklepy mogą być otwarte w niedziele przez całą dobę.
Uwaga! Na drzwiach każdego sklepu Żabka znajdziecie szczegółową informację o godzinach otwarcia.

SKLEP LIDL
W niedzielę 9 grudnia 2018 r. będą zamknięte. W sobotę 8 grudnia sklepy Lidl w całej Polsce są czynne do godz. 22.

FRESHMARKET
O otwarciu sklepu 9 grudnia decyduje właściciel konkretnej placówki. Przeważnie są czynne - lecz zależy to od ajenta.
Uwaga! Na drzwiach każdego sklepu Freshmarket znajdziecie szczegółową informację o godzinach otwarcia

SKLEP BIEDRONKA
W niedzielę 9 grudnia 2018 r. będą zamknięte. W sobotę 8 grudnia sklepy Biedronka są czynne do godz. 22 lub 23, w zależności od lokalizacji sklepu.

SKLEP KAUFLAND
W niedzielę 9 grudnia 2108 r. będą zamknięte. W sobotę 8 grudnia sklepy tej sieci są czynne w godz. 7-22.

SKLEPY OSIEDLOWE
Pamiętajcie, że w dni ustawowo wolne od pracy warto szukać małych sklepów osiedlowych, gdzie decyzja o godzinach otwarcia zależy od właściciela lub ajenta sklepu.

SKLEP TESCO
W niedzielę 9 grudnia 2108 r. będą zamknięte. W sobotę 8 grudnia całodobowe sklepy sieci Tesco będą czynne tylko do godz. 24.

SKLEP CARREFOUR
W niedzielę 9 grudnia 2018 r. będą zamknięte. W sobotę 8 grudnia niektóre hipermarkety tej sieci są czynne do godz. 23.

SKLEPY CARREFOUR EXPRESS
O otwarciu sklepu 9 grudnia decyduje właściciel konkretnej placówki. Ale 8 grudnia będą normalnie pracować.

SKLEPY GLOBI
O otwarciu sklepu 9 grudnia decyduje właściciel konkretnej placówki. 8 grudnia będą normalnie pracować.

KIOSKI z ŻYWNOŚCIĄ I NAPOJAMI
O otwarciu sklepu 9 grudnia decyduje właściciel konkretnego kiosku, więc może się zdarzyć, że taka placówka koło Twojego domu akurat będzie czynna. W kioskach można obecnie kupić nie tylko prasę i magazyny, ale też wiele drobnych rzeczy przydatnych w domu.

SKLEP NETTO
W niedzielę 9 grudnia 2018 r. będą zamknięte. W sobotę 8 grudnia sklepy sieci Netto są czynne w godz. 6-22 lub 6-21 w zależności od lokalizacji.

STACJE BENZYNOWE
Ostatnią deską ratunku, by zrobić zakupy zawsze są stacje benzynowe, które czynne są całą dobę. W dni ustawowo wolne od handlu na półkach w stacjach benzynowych często pojawia się więcej produktów spożywczych. Można kupić pieczywo, cukier, napoje itd. Warto sprawdzić.

ZAKAZ HANDLU W NIEDZIELE
Przypomnijmy, że zakaz handlu w niedziele obowiązuje od 1 marca 2018. Ustawa autorstwa Prawa i Sprawiedliwości reguluje handel w niedzielę i wprowadza sporo ograniczeń. W 2018 roku sklepy otwarte są w dwie niedziele w miesiącu, pierwszą i ostatnią. Od 2019 roku sklepy będą czynne tylko w ostatnią niedzielę miesiąca. A od 2020 roku wszystkie niedziele będą wolne od handlu.

SKLEPY OTWARTE W NIEDZIELE
Od reguły są jednak wyjątki. Mimo zakaz wiele sklepów jest czynnych, tyczy się to małych sklepów, gdzie właściciel stanie za ladą osobiście. Oprócz tego czynne są stacje benzynowe, kawiarnie i kina oraz sklepy zlokalizowane na dworcach kolejowych, autobusowych i na lotniskach.

Zobaczcie zdjęcia:
Zobacz galerię

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

COP24 w Katowicach: Jakie są cele Szczytu Klimatycznego?

COP24 w Katowicach: Arnold Schwarzenegger o ochronie środowiska