Skierniewice: honorowy tytuł dla księdza Zawieruchy

  Skierniewice: honorowy tytuł dla księdza Zawieruchy

  Sławomir Burzyński

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Zasłużonym dla Miasta Skierniewice został ksiądz Bogusław Zawierucha. W piątek podczas uroczystej sesji rady miasta z okazji 553. rocznicy nadania Skierniewicom praw miejskich radni jednogłośnie podjęli uchwałę o uhonorowaniu księdza Bogusława. Zgromadzeni na sali przyjęli wynik głosowania owacją na stojąco.
  - Takie chwile chciałoby się przenieść w wieczność. W największych marzeniach nie przyszłoby mi do głowy, że dostąpię takiego zaszczytu - powiedział wzruszony laureat. Ze Skierniewicami związany jest od 1967 roku i jak stwierdził, w tym czasie wyjeżdżał z miasta zaledwie trzy razy. - I to z wielkim bólem - dodał.

  Ksiądz Bogusław Zawierucha jest zapalonym cyklistą, w zeszłym roku przejechał na rowerze 15 tys. kilometrów. Słysząc to prezydent Leszek Trębski zażartował, że gdyby wiedział o tym wcześniej, zgłosiłby księdza Bogusława również do tytułu Sportowca Roku.

  Tytuł Zasłużony dla Miasta Skierniewice przyznawany jest od 15 lat, a pierwszymi wyróżnionymi byli Andrzej Matysek, Karol Zwierzchowski, Alicja Wittenberg, Stanisław Niwicki i Gabriel Nowosadko.

  Ksiądz Bogusław Zawierucha jest dwudziestą osobą uhonorowaną w ten sposób przez skierniewicką radę.

  Podczas sesji przyznano też tytuł Honorowy Ambasador Miasta Skierniewice 2009. Do tej pory tytuł otrzymali Adam Rapacki, Maria Czyżykowska-Karczewska oraz Maciej Wisławski - do tego grona w piątek dołączył Lech Mackiewicz, reżyser i aktor ze Skierniewic.

  Ponadto tytuł ambasadora przyznano dwóm firmom: Mirbud oraz Veka Polska.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Trochę późno,bo z tego grona

  uważny (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 40 / 37

  najbardziej zasłużył.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo