Radość Bellinghama trwała krótko
Radość Bellinghama trwała krótko PAP/EPA
Liga hiszpańska. Czy wynik meczu Valencia - Real Madryt (2:2) został wypaczony przez sędziego? Prowadzący zacięte widowisko Jesus Gil Manzano skończył zawody w chwili kiedy Królewscy przeprowadzali akcję, po której padła bramka. Końcowy gwizdek rozległ się w momencie kluczowego dośrodkowania.

Valencia - Real Madryt. Sędziowski skandal

Do drugiej połowy zostało doliczonych siedem minut. Z różnych powodów mecz trwał jednak o niespełna dwie minuty więcej. W 99 minucie Real strzelił decydującego gola na 3:2, lecz sędzia Manzano go nie uznał.

Real trafił do siatki po wrzutce Brahima Diaza i strzale głową z bliska Jude'a Bellinghama. W momencie dośrodkowania sędzia Manzano zagwizdał po raz ostatni w meczu. Gracze nie odpuścili jednak piłki. Interwencji podjął się choćby bramkarz Valencii, Giorgi Mamardaszwili.

Mimo protestów piłkarzy Realu sędzia Manzano pozostał nieugięty i zakończył mecz wynikiem 2:2.

Paweł Wszołek zdenerwowany po meczu. "W Legii Warszawa trzeba mieć przede wszystkim jaja!"

- Jak można zakończyć w takich okolicznościach? Jak można zakończyć mecz w ostatniej akcji, kiedy piłkarz decyduje się na dośrodkowanie i wszyscy piłkarze są w polu karnym? Teraz posypią się kartki. Ale moim zdaniem na kartkę zasługuje sędzia - przekonywał Tomasz Ćwiąkała. I dodawał: - Liczy się też coś takiego jak duch gry. Nie rozumiem tej decyzji (...) To spotkanie mogło spokojnie potrwać 100 minut.

Decyzję sędziego próbował zrozumieć siedzący obok niego Adam Marchliński. Stwierdził, że Manzano pozwolił na dośrodkowanie Luki Modricia z rzutu rożnego, ale potencjalnie uznał, że kontynuacja akcji przeciągnęłaby mecz ponad doliczony czas. - Totalny niesmak po tym wszystkim co wydarzyło się na Mestalla - dodał.

Czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie otrzymał Bellingham. Z żółtą skończył Joselu.

Valencia - Real Madryt 2:2 (2:1)
Bramki: Duro 27', Jaremczuk 30' - Vinicius Jr. 45', 76'

Valencia: Mamardaszwili - Foulquier, Mosquera, Diakhaby, Gaya - Guerra (73' Amallah), Pepelu, Canos (57' Guillamon), Fran Pérez (73' Peter) - Jaremczuk (57' Diego Lopez), Duro.

Real Madryt: Łunin - Carvajal, Tchouaméni, Rüdiger, Mendy (73' Fran Garcia) - Camavinga (73' Joselu), Kroos (63' Modrić), Valverde, Bellingham - Rodrygo (63' Brahim), Vincius Jr.