Siatkówka. Reprezentacja Polski po raz drugi pokonała w Opolu Holandię

Wiktor Gumiński
Polacy w oba dni udowodnili, że są znacznie lepsi od Holendrów.
Polacy w oba dni udowodnili, że są znacznie lepsi od Holendrów. Mariusz Materlik
W drugim z towarzyskich meczów w Stegu Arenie w Opolu, siatkarze reprezentacji Polski znów pokonali Holendrów 3:0.

Po tym, jak w sobotę biało-czerwoni wygrali bardzo pewnie wygrali z Holandią trzy sety, a także dodatkowego czwartego, niedzielna potyczka również ułożyła się po ich myśli.

W porównaniu do składu, który rozpoczynał po naszej stronie pierwsze ze starć w Opolu, selekcjoner Polaków wprowadził kilka zmian. Znów jednak w wyjściowym ustawieniu znalazł miejsce dla pochodzącego z Kuby przyjmującego Wilfredo Leona, który w sobotę debiutował w naszych barwach.

Polska pewnie pokonała Holandię w pierwszym meczu w Opolu

Siatkówka. Polska pewnie pokonała Holandię w pierwszym meczu...

Jego inauguracyjny występ w reprezentacji Polski wypadł generalnie nieźle, szczególnie jeżeli chodzi o atak. Do poprawy natomiast 26-letni zawodnik miał zagrywkę. I w niedzielę poczynił w tym elemencie progres, choć zgromadzonym w hali kibicom kazał na to chwilę poczekać.

A dokładnie do połowy drugiego seta. Wtedy to popisał się tak znakomitą serią potężnych uderzeń zza linii 9. metra, że rywale przez dłuższy czas "nie mieli czego zbierać". Przy jego zagrywkach Polska wypracowała sobie tak znaczącą przewagę (16:9), iż potem pozostało jej tylko ją kontrolować i pewnie wygrać 25:17. Tylko w drugiej odsłonie Leon zdobył aż 10 punktów, czym zrehabilitował się za niezbyt udaną pierwszą partię w swoim wykonaniu.

W niej co prawda biało-czerwoni wygrali po walce na przewagi 27:25, ale Kubańczyk nie mógł złapać właściwego rytmu w żadnym z elementów. Pozostali koledzy udowodnili jednak, że reprezentacja Polski nie tylko nim stoi.

Po dwóch wygranych setach, Heynen ponownie gruntownie przemeblował szóstkę. Nie przeszkodziło to jednak Polakom postawić kropki nad "i", co uczynili po zwycięstwie 25:17 w trzeciej partii.

Drugiego dnia zmagań dodatkowy set padł łupem Holendrów, ale nie miało to już żadnego znaczenia dla końcowego wyniku.

Polska - Holandia 3:0 (27:25, 25:17, 25:17), dodatkowy set 18:25
Polska: Drzyzga, Leon, Kochanowski, Muzaj, Kubiak, Bieniek, Zatorski (libero) oraz Szalpuk, Bednorz, Śliwka, Łomacz, Konarski, Nowakowski, Wojtaszek (libero).

Holandia: Keemink, Jorna, Van der Ent, Abdel-Aziz, Ter Horst, Plak, Andringa (libero) oraz Hoogendorn, Ter Maat, Van Solkema, Gommans, Hofhuis.