SGGW – Sukces z natury

Materiał informacyjny SGGW
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie to jedna z największych, a zarazem najbardziej prestiżowych uczelni w kraju. W najnowszym Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2020 zajęła pierwsze miejsce wśród uczelni rolniczych w Polsce. Kształci blisko 18 tys. studentów na 38 kierunkach studiów (w tym 8 prowadzonych w języku angielskim) – od weterynarii i architektury krajobrazu, przez ekonomię i informatykę, po dietetykę i Organic Agriculture and Food Production (Ekologiczne rolnictwo i produkcja żywności w języku angielskim). Zatrudnia 1 200 nauczycieli akademickich, mając do dyspozycji nowoczesny kampus oraz doskonałe warunki kształcenia.

Na studentów czeka 1 500 pomieszczeń dydaktycznych, 60 pracowni komputerowych, 300 sal wykładowych i ćwiczeniowych, 24 aule, świetnie wyposażone laboratoria i biblioteka. SGGW to nowoczesna uczelnia przyrodnicza z 200-letnią tradycją, od lat zajmująca wysokie miejsca wśród europejskich szkół wyższych. Adepci weterynarii znajdą tu m.in. klinikę małych zwierząt, klinikę koni oraz zwierzętarnię. Młodzi naukowcy mają możliwość prowadzenia badań na światowym poziomie w naszych innowacyjnych pracowniach m.in. w Centrum Badań Biomedycznych z wykorzystaniem unikalnej aparatury m.in. do biologii molekularnej, nanotechnologii i nanoinżynierii.

Studenci kierunków rolniczo-przyrodniczych co roku w ramach praktyk terenowych odwiedzają arboretum w Rogowie, bagna w Białowieży czy nadleśnictwa Lasów Państwowych. A jeśli komuś marzy się spróbować sił za granicą, nic prostszego! Badanie populacji papug w Brazylii, leczenie lwów w RPA, a może studia połączone z kursem parzenia herbaty na Tajwanie? Sky is the limit! Studenci SGGW jeżdżą po całym świecie, a uczelniana administracja – dzięki blisko 275 podpisanym umowom z uniwersytetami na całym świecie – pomaga w tym, by przygotowania do wyjazdu były ekscytujące, a nie frustrujące.

SGGW to nie tylko uczelnia – to styl życia

Ale wysoki poziom nauczania, centra badawcze z najnowocześniejszym sprzętem, ciekawe praktyki i zaangażowani w swoją pracę dydaktycy – to nie jedyne, co wyróżnia SGGW.

Jak przystało na nowoczesną uczelnię XXI wieku, kampus zapewnia studentom wszystko, czego potrzebują. Na 72 ha powierzchni w sercu zielonego Ursynowa w Warszawie można mieszkać, uczyć się i spędzać czas ze znajomymi. Na miejscu znajdziemy m.in.: kultowy klub Dziekanat, basen, hale sportowe, boiska i kryte korty tenisowe, kuszące zielenią trawniki, gdzie w ciepłe popołudnia i wieczory można grać w badmintona oraz integrować się przy grillu, a nawet kino letnie wyświetlane na ścianie akademika!

SGGW to też przyjaźnie na całe życie. W 14 doskonale wyposażonych akademikach na studentów czeka 4 000 miejsc. Do wyboru są 62 koła studenckie, AZS, Ludowy Zespół Artystyczny „Promni” oraz uczelniany chór. Bo nic tak nie łączy, jak wspólna pasja!

Rekrutacja

SGGW prowadzi rekrutację wyłącznie przez internet na podstawie wyników uzyskanych na maturze. Przed zakwalifikowaniem na dany kierunek kandydaci nie składają żadnych dokumentów. Internetowa rejestracja kandydatów polega na wpisaniu danych osobowych oraz wyników matur do Systemu Obsługi Kandydata (SOK). Po wpisaniu wyników kandydaci uzyskują dostęp do panelu umożliwiającego wybór kierunku studiów. Panel rejestracyjny umożliwia wybór tylko jednego kierunku, ale decyzję można zmieniać kilkakrotnie (w określonych terminach) w trakcie rekrutacji. Kandydaci uiszczają tylko jedną opłatę rejestracyjną, niezależnie od tego ile razy zmienią decyzję co do kierunku, na którym chcą studiować. Komunikacja z maturzystami w trakcie rekrutacji odbywa się poprzez Panel Administracyjny w SOK oraz pocztę elektroniczną. Dzięki temu kandydaci w każdej chwili procesu rekrutacyjnego otrzymują bardzo precyzyjne informacje o jego przebiegu.

Podczas pierwszego etapu rekrutacji na studia stacjonarne pierwszego stopnia i jednolite magisterskie na rok 2020/21 zarejestrowało się ponad 10 tysięcy kandydatek i kandydatów. Największą popularnością cieszyły się: finanse i rachunkowość – 6,6 os./miejsce, informatyka – 5,6 os./miejsce, dietetyka – 5,5 os./miejsce, weterynaria – 5,5 od./miejsce, logistyka – 5,0 os./miejsce, zarządzanie – 5,0 os./miejsce, ekonomia - 4,1 os./miejsce, biotechnologia - 4,0 os./miejsce oraz turystyka i rekreacja - 3,9 os./miejsce.

Dołącz do nas! Zapraszamy!

Wideo

Dodaj ogłoszenie