Sezam z salmonellą! Ostrzeżenie GIS 18.04.2019. Produkt jest wycofywany ze sklepów. Slamonella w sezamie. Zobacz komunikat GIS

(fed)
Salmonella w sezamie łuskanym! Główny Inspektor Sanitarny wydał w środę, 17 kwietnia, ostrzeżenie. Produkt jest wycofywany ze sklepów. Pod żadnym pozorem nie można go jeść! Sprawdźcie, czy sezam łuskany wymieniony w komunikacie nie znalazł się w Waszej kuchni! Czytajcie najnowsze ostrzeżenie GIS.

OSTRZEŻENIE GIS 18.04.2019

Sezam łuskany z salmonellą! W czwartek, Główny Inspektorat Sanitarny wydał komunikat przestrzegający przed tym produktem. Poniżej publikujemy treść ostrzeżenia.

Ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności: wykrycie pałeczek Salmonella w produkcie Sezam łuskany RADIX-BIS 300 g

Zagrożenie:
Obecność bakterii Salmonella wykryto w trakcie badań urzędowych w 2 z 5 badanych próbek. Spożycie produktu wiąże się z ryzykiem zatrucia pokarmowego.

Szczegóły dotyczące produktu:
Produkt – Sezam łuskany RADIX-BIS 300 g
Producent – Radix-Bis Sp. z o.o. ul. Gerberowa 22, 83-010 Rotmanka
Data minimalnej trwałości i numer partii – 31.10.2020 1906036

Działania podjęte przez przedsiębiorców i organy urzędowej kontroli:
Firma Radix-Bis Sp. z o.o. rozpoczęła wycofywanie kwestionowanej partii z obrotu, poinformowała swoich odbiorców o zaistniałej sytuacji i możliwości dokonywania zwrotów.
W dniu 16.04.2019 Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pruszczu Gdańskim wydał decyzję administracyjną nakazującą wycofanie kwestionowanego środka spożywczego z obrotu handlowego z rygorem natychmiastowej wykonalności.

Zalecenia dla konsumentów:
Nie należy spożywać wskazanej w komunikacie partii produktu.

PRZEJDŹ DO GALERII, BY ZOBACZYĆ ZDJĘCIA PRODUKTU


Flesz - Polacy żyją krócej. Co nas zabija?

Wideo

Materiał oryginalny: Sezam z salmonellą! Ostrzeżenie GIS 18.04.2019. Produkt jest wycofywany ze sklepów. Slamonella w sezamie. Zobacz komunikat GIS - Dziennik Łódzki

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie