Self-Transcendence Race Kladno 2018: Mieszkaniec Dąbrowy Górniczej Tomasz Waszkiewicz wygrał 48-godzinny bieg w Kladnie

PS
Tomasz Waszkiewicz nie miał sobie równych w czasie 49-godzinnego biegu Self-Transcendence Race Kladno 2018. Mieszkaniec Dąbrowy Górniczej wygrał i powtórzył swoje osiągnięcie z ubiegłego roku.

W minionym tygodniu miała miejsce kolejna edycja ultramaratonu 24 & 48h Self-Transcendence Race Kladno. Jest to nietypowy bieg, gdyż zawodnicy ścigają się na jednokilometrowej pętli przez dobę lub dwie – w zależności od wybranego wariantu.

W biegu 48 – godzinnym drugi rok z rzędu triumfował mieszkaniec Dąbrowy Górniczej – Tomasz Waszkiewicz. W ciągu 48 godzin pokonał 347,151 km, poprawiając tym samym swój zeszłoroczny wynik 331 km. Na co dzień Tomasz biega z grupą W pogoni za duchem, którą współtworzy od początku jej istnienia.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Na podium stanęli także inni zawodnicy z Polski. Trzecie miejsce open zajął Maciej Matecki (308,203 km), a w kategorii kobiet najlepszą okazała się Joanna Biała, która pokonała 284,199 km.