Sektor IT pod szczególną opieką

Michał Szczygielski
Bożena Lublińska-Kasprzak, prezes PARP
Bożena Lublińska-Kasprzak, prezes PARP
Udostępnij:
Międzynarodowe Targi Teleinformatyczne CeBIT to jedno z największych spotkań przedstawicieli sektora teleinformatycznego i gospodarki cyfrowej na świecie. Od 1986 r. inspirują do nawiązywania nowych kontaktów biznesowych, dają impuls do rozwoju branży i ułatwiają osiągnięcie sukcesu na rynku. W tym roku nasz kraj został strategicznym partnerem targów, które odbędą się 5-9 marca 2013 r. w Hanowerze.

Targi rokrocznie przyciągają setki tysięcy zwiedzających z całego świata. W ubiegłorocznej edycji wzięło udział przeszło 311 tys. osób (wystawców i zwiedzających) z ponad 50 krajów. Ministerstwo Gospodarki odegrało kluczową rolę w staraniach Polski o status partnera strategicznego CeBIT 2013. Podczas konferencji zorganizowanej przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości wiceminister Dariusz Bogdan podkreślił, że partnerstwo Polski na targach CeBIT 2013 to efekt kilkuletnich starań polskiego rządu. - Światowe spotkanie branży ICT w Hanowerze to dla naszych firm ogromna szansa, aby zaistnieć na rynku niemieckim - powiedział. - Nie traktujemy targów CeBIT jako jednorazowego przedsięwzięcia, lecz jako okazję do rozwoju innowacyjnych przedsiębiorstw oraz wzrostu polsko-niemieckich obrotów handlowych w obszarze nowoczesnych technologii - dodał.

Tematem przewodnim targów będzie "Shareconomy", a więc globalne dzielenie się wiedzą, wspólne korzystanie z zasobów intelektualnych i wymiana doświadczeń za pośrednictwem nowoczesnych technologii. Shareconomy to zasada współużytkowania przedmiotu, która wpływa na przebieg procesów biznesowych - dotyczy np. wykorzystywania przez firmy mediów społecznościowych i postrzegania globalnej gospodarki poprzez sieć powiązań.

Obecnie PARP i Ministerstwo Gospodarki zapraszają do współpracy i udziału w targach wyróżniające się polskie firmy IT, uczelnie, ośrodki naukowe, klastry, izby gospodarcze i przemysłowe oraz parki technologiczne. Polska, jako kraj partnerski targów w 2013 roku, współorganizuje imprezę otwarcia z udziałem najwyższych przedstawicieli władz państwowych.

- Partnerstwo Polski przy organizacji Targów CeBIT jest jednym z elementów 3-letniego programu promocji polskiej branży ICT pod hasłem "Do IT with Poland" w ramach kampanii "Polska Power". To ogromna szansa dla Polski na wypromowanie sukcesów i możliwości sektora ITC. Będziemy tam obecni, będziemy mieli szansę na zaprezentowanie naszych dokonań oraz możliwość czerpania inspiracji z wiedzy i doświadczeń innych - powiedziała podczas konferencji Bożena Lublińska-Kasprzak, prezes PARP.

Na targach przygotowane zostanie pięć stoisk, w tym stoisko główne oraz po jednym w sektorach LAB, GOV, LIFE, PRO. Na CeBIT PRO przedstawione zostaną wydajne i bezpieczne rozwiązania dla przedsiębiorstw komercyjnych. W ramach CeBIT GOV zgromadzone będą produkty, które pomogą usprawnić pracę sektora publicznego oraz służby zdrowia. Zadaniem CeBIT LIFE będzie pokazanie właściwości produktów użytkowych dla odbiorcy masowego. Z kolei CeBIT LAB to platforma prezentacji przełomowych innowacji.

Polscy przedsiębiorcy mogą liczyć na refundację 75 proc. kosztów udziału w targach CeBIT, jeśli przyłączą się do programu promocji usług ICT/IT. Polskie firmy biorące udział w targach będą miały do dyspozycji wystawców kompletne zaplecze targowe, a także kampanię reklamową w prasie oraz na lotniskach, szereg konferencji prasowych, pokazy rodzimych rozwiązań, wynalazków oraz osiągnięć naukowych, a także profesjonalny turniej polskich gier komputerowych.

Zakupy róbmy racjonalnie a nie emocjonalnie KOMENTARZ

Wideo

Komentarze 2

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

B
Broker Innowacji
Więcej o projekcie Broker Innowacji na: brokerinnowacji.malopolska.pl oraz na Facebooku
B
Broker Innowacji
W Małopolsce funkcjonuje projekt wspierający integrację środowisk nauki, biznesu i administracji oraz wiedzę szczegółową na temat produktów i technologii innowacyjnych. W ramach realizacji Brokera Innowacji organizowane są festiwale, konferencje branżowe, szkolenia (w tym szkolenia z zakresu ICT) i spotkania. Projekt jest w fazie początkowej, nie mniej jednak za nami już kilka spotkań, których wynik jest bardzo obiecujący.
Dodaj ogłoszenie