Sandra Spa Pogoń przegrywa i dopina jeden transfer

Jakub Lisowski
Dawid Fedeńczak z Sandra Spa Pogoni Szczecin.
Dawid Fedeńczak z Sandra Spa Pogoni Szczecin. Andrzej Szkocki/Polska Press
Portowcy doznali najwyższej porażki w sezonie 2017/18. Nie mieli zbyt wiele do powiedzenia w starciu z Górnikiem Zabrze.

O przebiegu spotkania nie trzeba zbyt wiele, bo spotkanie od początku goście kontrolowali. Pogoń - dopóki była skuteczna, to trzymała się blisko i wynik był na styku. Ale po kwadransie coraz więcej rzutów bronił Martin Galia lub szczecinianie pudłowali, a w kontrach goście byli bezlitośni.

Przewaga już do przerwy wynosiła 4 bramki, a po zmianie stron rosła z każdą minutą. Ostatecznie Pogoń przegrała 20:30 (11:15).

Pogoń nie chce był tylko dostarczycielem punktów w rozgrywkach, więc postarała się o wzmocnienie składu. W sobotę kontrakt ze szczecińskim klubem podpisał Roman Berezhny. 21-letni rozgrywający, najczęściej grający na środky, podpisał trzyletni kontrakt. Jest młodzieżowym reprezentantem Ukrainy. Ostatnio grał w ZTR Zaporoże.

Sandra Spa Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze 20:30 (11:15)
Pogoń: Zapora, Teterycz - Bosy 5, Krupa 3, Biernacki 2, Zaremba 2, Gryszka 2, Jedziniak 2, Jońca 1, Krysiak 1, Radosz 1, Fedeńczak 1, Wąsowski.