Samolot Wizz Air Katowice - Eindhoven W61071 musiał zawrócić...

  Samolot Wizz Air Katowice - Eindhoven W61071 musiał zawrócić na lotnisko w Pyrzowicach z powodu pilota

  PS, NAU

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Samolot na lotnisku w Katowicach
  Samolot Wizz Air lotu W61071 musiał zawrócić na lotnisku w Pyrzowicach
  1/7

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Tomasz Klyta

  Samolot linii litoczych Wizz Air W6 1071 startujący na lotnisku Katowice Airport w Pyrzowicach w stronę Eindhoven musiał zawrócić. Przyczyną było nagłe pogorszenie zdrowia drugiego pilota.

  Samolot Wizz Air zawrócił na lotnisko w Katowicach  ZOBACZCIE ZDJĘCIA

  Zobacz galerię

  Do niespodziewanej sytuacji doszło w samolocie Wizz Air Katowice - Eindhoven. Maszynę, która wyleciała z lotniska w Pyrzowicach o godz. 7.10, trzeba było zawrócić.

  Samolot lotu W6 1071 lecący jeszcze nad terytorium Polski zawrócił za Wrocławiem i wylądował bezpiecznie na lotnisku w Pyrzowicach.  Co było przyczyną niezapowiedzianego powrotu?

  - II oficer źle się poczuł i konieczne było zawrócenie samolotu - mówi Cezary Orzech, rzecznik prasowy Górnosląskiego Towarzystwa Lotniczego.

  Pilot został zabrany do szpitala.

  Pasażerowie, którzy byli w samolocie, czekali na dalsze decyzje ponad godzinę. Samolot wystartował ponownie o godz. 8:45.  We wrześniu 2018 szef Ryanair sugerował, że dwóch pilotów nie jest niezbędnych w samolocie.

  Dwóch pilotów w kokpicie samolotu wcale nie jest niezbędnych, by samolot bezpiecznie dotarł do celu - twierdzi Michael O'Leary, szef największej linii lotniczej w Europie podczas rozmowy z Marcinem Walkowem z Business Insider Polska.

  - W niedalekiej przyszłości zrezygnujemy z dwóch pilotów i pozostawimy tylko jednego. Za kilkadziesiąt lat (40, może 50) będziemy już latać pasażerskimi dronami bez pilotów - przewiduje Irlandczyk.  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Pszczyńskie domy z gliny: Program Dobrze zaprojektowane  TYDZIEŃ Magazyn reporterów Dziennika Zachodniego


  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo