Jacek Kmiecik
Mecz drugiego półfinału Indian Wells Masters, w którym trzecia rakieta świata rozstawiona z „trójką” w turnieju Amerykanka Cori Gauff spotkała się z numer 9 w rankingu i turniejową „dziewiątką” Greczynką Marią Sakkari został przerwany najpierw w takcie pierwszego seta, a następnie na początku drugiej partii.

Spotkanie półfinałowe PNB Paris Open w Indian Wells „Coco” Gauff vs. Maria Sakkari przerwano dwukrotnie z powodu deszczu. Najpierw w ósmym gemie pierwszego seta przy stanie 4:3 dla Amerykanki przy serwisie Greczynki tenisistki zeszły z koru z powodu opadu. A następnie po pierwszym secie, zakończonym zwycięstwem Sakkiri 6:4 i po pierwszym gemie na korzyść Gauff opuściły plac gry.

EPA/PAP
EPA/PAP
EPA/PAP

Deszczowe przerwy pomogły Sakkiri

Deszczowe przerwy wybiły „Coco” z meczowego rytmu i niespodziewanie oddała 28-latce z Aten pierwszego seta 4:6.

EPA/PAP
EPA/PAP

Przełamanie nastąpiło w dziewiątym gemie, w którym przy serwisie Gauff Sakkiri wykorzystałą piątego break pointa. W drugiej odsłonie Cori również długo nie mogła się odnaleźć. Już w trzecim gemie dała się przełamać, a w siódmym także oddała swój serwis rywalce doprowadzając do stanu 2:5.

Gauff obroniła trzy piłki meczowe

Gdy wydawało się, że zwycięstwo Sakkiri jest przesądzone, nastąpił nieoczewiany powrót Gauff. Najpierw gładko przełamała Greczynkę wykorzysując drugiego break pointa, następnie „zlapała kontakt” na 4:5 i przy podaniu Marii wyszła zwycięsko z horrou w dziesiątym gemie, broniąc trzy piłki meczowe i za trzecim razem odbierając serwis przeciwniczce.

Później „Coco” na sucho wygrała swoje podanie i oddała gema Sakkiri. W tie breaku Amerykanka zachowała więcej zimnej krwi wychodząc szybko na prowadzenie 4-0 i 5-2, ale dopiero czwarta piłka meczowa przyniosła Gauff wyrównanie w setach 4:6, 7:6(5).

Trzeci set dla Sakkiri

Trzecia odsłona rozpoczęła się od udanej czwartej próby przełamania przez Cori, a następnie wygrania break pointa przy drugim podejściu Marii. W czwartym gemie Sakkiri znowu przełamała Gauff i szybko doprowadziła do stanu 5:2. W ósmym gemie trzeciego seta Greczynka po raz trzeci wygrała podanie Amerykanki i zakończyła zwycięski maraton.

EPA/PAP

Po trwającym z przerwami ponad 5 godzin spotkaniu, zakończonym o 23.13 czasu lokalnego Sakkari pokonała Gauff 4:6, 7:6(5), 6:2 i to ona zagra o główne trofeum Baccarata kalifornijskiego „tysięcznika”.

Finał Świątek – Sakkiri w niedzielę. Gdzie i o której oglądać?

Sakkiri zmierzy się w finale z turniejową „jedynką” i numerem 1 światowego rankingu Igą Świątek. W pierwszym półfinale Polka znokautowała zajmującą 32. miejsce na liście WTA Ukrainkę Martę Kostiuk 6:2, 6:1.

Mistrzyni Indian Wells wzbogaci się o milion 100 tysięcy dolarów i 1000 punktów rankingowych, a finalistka zyska 585 tysięcy USD i 650 punktów WTA.

Finał gry pojedyńczej kobiet Indian Wells Masters WTA 1000 odbędzie się w niedzielę 17 marca o godzinie 19 czasu środkowoeuropejskiego. Transmisję przeprowadzi Canal+Sport.