Sąd uchylił zakaz Marszu Równości w Rzeszowie. Miasto nie planuje się odwoływać

Anna JanikZaktualizowano 
Przemyslaw Swiderski
Niespodzianki nie było. Wzorem innych miast, których włodarze także próbowali nie dopuścić do tzw. Marszu Równości rzeszowski sąd wydał podobny wyrok i uchylił decyzję Tadeusza Ferenca.

W sobotę Sąd Okręgowy w Rzeszowie rozpoznał zażalenie na decyzję Tadeusza Ferenca, zakazującą tzw. marszu równości. Skargę złożyli do sądu organizatorzy marszu oraz Rzecznik Praw Obywatelskich, dr Adam Bodnar. Organizatorów marszu reprezentowali prawnicy Pawła Knuta oraz Karolina Gierdal z grupy prawnej Kampania Przeciw Homofobii.

Wyrok został ogłoszony o godz. 12. Zgodnie z przewidywaniami sąd uchylił zakaz wydany przez Tadeusza oraz 4 zakazy kontrmanifestacji, które także złożyły zażalenie ( przypomnijmy, że zgłoszonych zostało 29).

- Nie spodziewaliśmy się innego rozstrzygnięcia. Sąd podtrzymał naszą argumentację, że prawo do zgromadzeń jest na tyle ważne, że zakazać można go tylko w ściśle określonych ustawą przypadkach. Argumenty prezydenta Ferenca nie spełniały tych przesłanek - mówił na gorąco Paweł Preneta, jeden ze współorganizatorów marszu. - Działanie prezydenta było niewspółmierne do sytuacji, w dodatku nie przeprowadził on realnej oceny zagrożeń, nie kontaktował się w ogóle z organizatorami, nie próbował zmienić trasy marszu, żeby uniknąć ewentualnych negatywnych skutków - dodał.

Od decyzji sądu przysługuje odwołanie. Jak powiedziała nam jeszcze w piątek przedstawicielka miasta, ratusz nie będzie składał apelacji.

Czytaj także: Nie będzie marszu równości w Rzeszowie! Prezydent Tadeusz Ferenc nie wydał zgody na jego organizację

I Marsz Równości przeszedł przez Rzeszów. Wzięło w nim udzia...

Tak było na I Marszu Równości w Rzeszowie.

Wideo

Materiał oryginalny: Sąd uchylił zakaz Marszu Równości w Rzeszowie. Miasto nie planuje się odwoływać - Nowiny

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 53

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
G
Gość
2019-06-09T09:58:51 02:00, Gość:

Dobra i rozsądna decyzja sądu. Żyjemy w XXI wieku a nie w czasach średniowiecza.

Lgbt było w modzie wieki temu i żadna cywilizacja tego nie przetrwała.

zgłoś
l
ll

Już tłumaczyłem :) To, że bydła, debili, kretynów i idiotów jest więcej to nie znaczy, że ktoś ma się im podporządkować :) Patrząc na przebieg zeszłorocznego marszu, pier.olenie prawicowego badziewia można sobie włożyć między bajki i pobożne życzenia. Był spokój, był śmiech i zero gorszących zachowań :) Prawicowy badziew wyszedł z założenia "albo zakaz marszu albo rozpierducha" :) Jestem przekonany, że od uczestników marszu równości nikomu nic nie grozi, zarówno pod względem fizycznym jak i moralnym. Jestem też pewien, że zachowanie kontrmanifestantów będzie bliższe zwierzętom :) Pozostaje mieć nadzieje, że policyjna prewencja nie będzie żałować kija na prawicowego ryja :) Czego wam i sobie z całego serca życzę :)

zgłoś
M
Michał
2019-06-09T09:58:51 02:00, Gość:

Dobra i rozsądna decyzja sądu. Żyjemy w XXI wieku a nie w czasach średniowiecza.

Ale wiesz, że twoje upodobania to nie XXI wiek, a zapyziała starożytność? Czy wiedzy zabrakło?

zgłoś
A
Adżeju

29 kontrmanifestacji, ludzie jasno powiedzieli, że nie życzą sobie faworyzowania krzykliwej grupeczki. Pan Prezydent słucha mieszkańców Rzeszowa, sąd robi po swojemu. Jeśli zasadą demokracji jest wolność zrzeszania się, no to zrzeszą się ludzie w 29 ugrupowań przeciwko. Ale, zaraz zaraz, sądzie, w demokracji decyduje większość. Ktoś ma jeszcze wątpliwość, po co były wrzaski "BROOŃMYYY SĄDÓÓÓWW"?

zgłoś
p
pedał gazu
2019-06-08T16:19:11 02:00, Gość:

Ak47- skuteczna metoda leczenia dewiacji lgbt, ewentualnie komora gazowa

Dziadek służył w Wehrmachcie czy SS?

zgłoś
p
pedał gazu
2019-06-08T18:40:09 02:00, Yy:

Uwaga! Za cofnięcie zakazu odpowiada osobiście jolanta modrakowska. Za przebieg i konsekwencje marszu gejozy odpowiada. Nie zapomnimy tego!!! Zostaniesz dojechana prędzej czy później. Nas jest więcej!

nie strasz, nie strasz ...bo sie zesrasz jak milicja cie dojedzie

zgłoś
l
ll
2019-06-08T16:56:14 02:00, Chłopak z 1000 lecia:

Czy jak na kontrmanifestacje zrobię baner jak pedzio posuwa od tylca drugiego pedzia to będzie reklama czy obraza uczuć? Pytam poważnie

To było by nowo logo młodzieży weszpolskiej, inspirowane doświadczeniami członków :)

zgłoś
Z
Zdrów
2019-06-08T19:04:26 02:00, Gość:

Precz z pedalami z Rzeszowa

POPIERAM!

zgłoś
G
Gość
2019-06-08T18:40:09 02:00, Yy:

Uwaga! Za cofnięcie zakazu odpowiada osobiście jolanta modrakowska. Za przebieg i konsekwencje marszu gejozy odpowiada. Nie zapomnimy tego!!! Zostaniesz dojechana prędzej czy później. Nas jest więcej!

2019-06-09T12:14:28 02:00, ll:

Much też jest więcej :) I co z tego wynika? Ano nic :) Jedyny "pożytek" z ich ilości to to, że srają wszędzie gdzie popadnie - zupełnie jak brunatni sympatycy skretyniałej, polskiej prawicy :D

Że jesteś sympatykiem i wyznawcą idei skretyniałej, polskiej lewicy to czuć na odległość. Ale że kumplujesz ze zboczeńcami, to nowość, wypierdku dinozaura Kopaczowej.

zgłoś
l
ll
2019-06-08T18:40:09 02:00, Yy:

Uwaga! Za cofnięcie zakazu odpowiada osobiście jolanta modrakowska. Za przebieg i konsekwencje marszu gejozy odpowiada. Nie zapomnimy tego!!! Zostaniesz dojechana prędzej czy później. Nas jest więcej!

Much też jest więcej :) I co z tego wynika? Ano nic :) Jedyny "pożytek" z ich ilości to to, że srają wszędzie gdzie popadnie - zupełnie jak brunatni sympatycy skretyniałej, polskiej prawicy :D

zgłoś
G
Gość

Dobra i rozsądna decyzja sądu. Żyjemy w XXI wieku a nie w czasach średniowiecza.

zgłoś
G
Gość

Proszę,żeby używać pełnej nazwy ruchu Lesbijek Gejów Biseksualistów Transwestytów, zamiast skrótu LGBT. Wielu ludzi nie wie co ten skrót oznacza i nieświadomie przyjmuje wiadomości o tym ruchu. Jest to bardzo świeża nazwa w polskiej przestrzeni medialnej i trzeba ją przybliżyć ludziom, bo niewinny, nic nie znaczący skrót celowo kamufluje sens polityki Lesbijek Gejów Biseksualistów Transwestytów.Zawsze rodzili się ludzie z jakimś błędem genetycznym zaburzającym poczucie płci i żyli sobie po swojemu, nie obnosząc się z tym. W dzisiejszych czasach nikt by im krzywdy nie robił. Ale zło wyeksponowało ten znikomy promil populacji, rozszerzając i robiąc z tematu problem nr 1 ludzkości. To jest niedopuszczalne. I tak,jak są ruchy lesbijek gejów biseksualistów i transwestytów, tak samo muszą się pojawić organizacje zwalczające ekspansję tych biednych, chorych stworzeń, które Natura pozbawiła naturalnych skłonności do prokreacji, a tylko wyposażyła w pragnienie doznań seksualnych. Z kim i z czym tylko się da. To jest degradacja i degeneracja człowieczeństwa. Zło właśnie taką ma rolę - zniszczyć człowieczeństwo. Przyjmując, że człowiek jest najdoskonalszym tworem Natury, zło skierowane jest przeciw tej doskonałości. Może pojawi się ruch społeczny, który zechce to widzieć i z tym walczyć. Bo jesteśmy na wojnie Dobra ze Złem.

zgłoś
G
Gość
2019-06-08T22:23:20 02:00, Gość:

Darmowe zakupy do wygrania http://konkurs-rossmann.site/ Mi udało się wygrać, i po 2 dniach dostałam na e-mailu instrukcje jak zgarnąć bon na zakupy. Polecam

pier-d-ol sie tepy uju

zgłoś
G
Gość

Nie ma co ich jeszcze bardziej nakrecac, im zalezy na tym zeby zrobic w okol siebie szum, trzeba ignorowac to im sie znudzi, a tak to tylko nasz gniew napedza ich i media ktore maja o czym pisac, naprawde szkoda waszych nerwow, jak nikt nie bedzie zwrwcal na nich uwagi, to nie beda mieli po co maszerowac. To jedyne wyjscie.

zgłoś
G
Gość

Darmowe zakupy do wygrania http://konkurs-rossmann.site/ Mi udało się wygrać, i po 2 dniach dostałam na e-mailu instrukcje jak zgarnąć bon na zakupy. Polecam

zgłoś
Dodaj ogłoszenie