Rzecznik dyscyplinarny UG wszczyna postępowanie w sprawie prof. Ewy Graczyk

Piotr Kallalas
Piotr Kallalas
Rzecznik dyscyplinarny ds. nauczycieli akademickich Uniwersytetu Gdańskiego, w odpowiedzi na wniosek Akademickiego Klubu Tradycji Katolickiej Pax, wszczął postępowanie wyjaśniające w sprawie prof. Ewy Graczyk. Chodzi o happening z tekturową waginą, która została zaprezentowana podczas majowego Marszu Równości w Gdańsku.

Czytaj także

Sprawa waginy na Marszu Równości wraca po 4 miesiącach. Tym ...

Podczas Marszu prof. Graczyk wraz z innymi osobami trzymała transparent przedstawiający żeńskie organy płciowe eksponowane w sposób przypominający ten, w jaki katolicy czczą Najświętszy Sakrament wystawiony w monstrancji podczas procesji ulicznych. W ten sposób Ewa Graczyk w sposób skrajny uchyliła godności pracownika Uniwersytetu Gdańskiego - czytamy we wniosku do rzecznika, który został złożony w październiku przez Akademickiego Klubu Tradycji Katolickiej Pax. Organizacja apelowała o podjęcie działań dyscyplinarnych.

Grupa studentów protestowała przeciwko lewicowym poglądom na...

Czytaj także

Teraz poznaliśmy decyzję dr hab. Mariusza Bogusza, rzecznika dyscyplinarnego UG, który po trzech miesiącach odpowiedział na pismo. Jak wynika z oficjalnego dokumentu, rzecznik 30 grudnia 2019 r. wszczął postępowanie wyjaśniające "prowadzone w sprawie (..) popełnienia czynu polegającego na obrazie uczuć religijnych innych osób, co stanowiło postępowanie uchybiające godności zawodu nauczyciela akademickiego".

Obecnie czekamy na komentarz uczelni dotyczący możliwych konsekwencji dla pracownika.

POLECAMY w SERWISIE DZIENNIKBALTYCKI.PL:

Kiedy będzie wiosna? Zwierzęta dają sygnały. Klimat się zmienił.

Wideo

Materiał oryginalny: Rzecznik dyscyplinarny UG wszczyna postępowanie w sprawie prof. Ewy Graczyk - Dziennik Bałtycki

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 2

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
14 stycznia, 13:31, Gość:

Na tej bluznierczym show była chyba dulkiewicz. Szok co wyczynia to ...

Pelna agora !!!

G
Gość

Na tej bluznierczym show była chyba dulkiewicz. Szok co wyczynia to ...

Dodaj ogłoszenie