Rusza "Projekt Obywatel”, który ma ułatwić komunikację...

  Rusza "Projekt Obywatel”, który ma ułatwić komunikację pomiędzy urzędnikiem, a petentem

  Leszek Rudziński AIP

  Polska

  Polska

  Rusza "Projekt Obywatel”, który ma ułatwić komunikację pomiędzy urzędnikiem, a petentem

  ©obywatel.gov.pl

  - Powinniśmy komunikować się z obywatelami w bardziej przyjazny sposób, dlatego startuje dzisiaj ,,Projekt Obywatel". Wystartował już portal obywatel.gov.pl, który jest infolinią dla obywateli oraz podręcznikiem dla urzędników - mówiła w piątek premier Ewa Kopacz w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
  Rusza "Projekt Obywatel”, który ma ułatwić komunikację pomiędzy urzędnikiem, a petentem

  ©obywatel.gov.pl

  Projekt ma na celu ułatwić komunikację pomiędzy urzędnikami, a petentami. Ma pomóc tym pierwszym w zastępowaniu języka urzędniczego językiem bardziej przystępnym dla klientów urzędów.

  Premier podkreśliła, że "Projekt Obywatel" składa się z trzech część: portalu, infolinii i podręcznika z rekomendacjami dla urzędników. Na portalu znajduje się 101 kart opisujących najpopularniejsze usługi administracji publicznej, natomiast pod numerem infolinii dla obywateli można pytać o procedury i zgłaszać swoje uwagi.
  - Chcemy, aby prosta i życzliwa komunikacja była standardem nie tylko na jednej www, a w każdym budynku,w którym wisi nasze godło – mówiła Kopacz. Natomiast podręcznik ma być rozesłany do wszystkich urzędów w Polsce.

  "Obecnie znajdziesz tu kilkadziesiąt najpopularniejszych usług świadczonych przez administrację publiczną. Na tym jednak nie poprzestajemy. Serwis będziemy dalej rozwijać, aktualizować oraz uzupełniać o kolejne usługi” - czytamy na stronie serwisu.
  Serwis obywatel.gov.pl powstał jako część programu pl.ID, który jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (7. Oś priorytetowa – Społeczeństwo informacyjne – budowa elektronicznej administracji) i współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo