Rumunia - Polska 0:3. Genialny Piszczek, Lewandowski nie dał się ogłuszyć

Tomasz Dębek
Piszczek walczył w Bukareszcie za trzech
Piszczek walczył w Bukareszcie za trzech Bartek Syta
Reprezentacja Polski pewnie wygrała ważny mecz eliminacyjny, pokonując na wyjeździe Rumunię 3:0. Biało-Czerwoni zrobili tym samym kolejny krok w stronę awansu na mundial 2018 w Rosji. Kto zachwycił, a kto rozczarował w kadrze Adama Nawałki? Oceniamy naszych zawodników w skali 1-10.

Łukasz Fabiański – 7
Kapitalnie obronił sytuację po rzucie wolnym w pierwszej połowie. Później praktycznie bezrobotny.

Łukasz Piszczek – 9,5
Profesor. Znakomity mecz obrońcy Borussii, był dla Rumunów zaporą nie do przejścia.

Kamil Glik – 8
Potwierdził bardzo dobrą formę, którą imponuje w Monaco.

Michał Pazdan – 8,5
Wspólnie z Piszczkiem powstrzymałby pewnie nawet potop szwedzki, atak zimy i inwazję mrówek faraona.

Artur Jędrzejczyk – 7,5
„Jędza” od dawna nie schodzi poniżej ustalonego, wysokiego poziomu. Tak było i tym razem.

Grzegorz Krychowiak – 3
Żeby dobrze pokazywać się w kadrze, trzeba regularnie grać w klubie. Inaczej wygląda to jak w przypadku Krychowiaka w eliminacjach do rosyjskiego mundialu.

Karol Linetty – 3,5
Nie był zbyt pewny, zaliczył sporo strat. Adam Nawałka zdjął go z boiska jako pierwszego.

Jakub Błaszczykowski – 7
Aktywny w ataku, znakomity też w defensywie. Kilka razy próbował zaskoczyć bramkarza.

Piotr Zieliński – 7,5
Zagrał na miarę oczekiwań. Miał pomysł na grę, szukał nieszablonowych podań i strzałów.

Kamil Grosicki – 8,5
Jego indywidualną akcję z 11. minuty, po której zdobył bramkę na 1:0, można pokazywać w brazylijskich szkółkach piłkarskich. Wykonał też dużo pracy w obronie. W drugiej połowie nieco przygasł.

Robert Lewandowski – 9,5
85 mecz w reprezentacji nie był dla Lewego najszczęśliwszy. Rywale niemiłosiernie go faulowali, a w drugiej połowie ogłuszyła go petarda rzucona na boisko przez rumuńskich pseudokibiców. W koncówce pokazał jednak, kto ma „petardę” w lewej nodze. A później wywalczył karnego i sam wymierzył sprawiedliwość.

Krzysztof Mączyński – 5
Nie zagrał gorzej od Linettego, którego zastąpił, ale to akurat nie była wielka sztuka.

Łukasz Teodorczyk – 7,5
Wszedł z ławki i zrobił to, co do niego należało. Świetnie przyjął piłkę i dograł do Lewandowskiego, który strzelił gola na 2:0. Podawał też do "Lewego" w sytuacji, po której sędzia podyktował karnego.