Jakub Maj
Jakub Maj
PKO Ekstraklasa. Jagiellonia Białystok złapała małą zadyszkę? Tydzień temu w meczu z Lechem Poznań upadła twierdza, którą był stadion "Jagi". W ten weekend lider Ekstraklasy zremisował z Ruchem Chorzów 1:1. Cudownym golem popisał się Daniel Szczepan. W ostatniej akcji meczu wyrównał Imaz.

Jagiellonia Białystok - Ruch Chorzów 1:1 (0:1)

W pierwszej połowie grę prowadziła Jagiellonia Białystok, ale większość akcji kończyła się na szesnastce rywali z Chorzowa. Gospodarze nie mieli pomysłu na przedostanie się blisko bramki Ruchu. Dobrą okazję miał Jesus Imaz, ale Hiszpan z woleja strzelił prosto w bramkarza.

Na bramkę kibice musieli czekać do 42. minuty. Adam Vlkanova posłał piłkę z lewej strony na 18. metr. Daniel Szczepan poczekał aż piłka odbije się od murawy, po czym uderzył prostym podbiciem w lewy górny róg bramki! Wyciągnięty jak struna Zlatan Alomerović był bezradny. To czwarta bramka 28-latka w pięciu ostatnich meczach.

W drugiej połowie Daniel Szczepan mógł strzelić jeszcze ładniejszego gola. Napastnik postanowił, że dośrodkowanie Kozaka spróbuje wykończyć... przewrotką. 28-latek uderzył czysto, ale futbolówka minęła lewy słupek bramkarza o pół metra. Niewiele brakowało do przepięknego dubletu.

Druga połowa nie przyniosła zmian dla "Jagi". Gospodarze nadal wyglądali apatycznie i cały czas brakowało konkretów w polu karnym rywala. Dopiero w samej końcówce lider Ekstraklasy oddał kilka dobrych strzałów, ale dobrze spisywała się defensywa gości. W ostatniej akcji meczu po zamieszaniu w polu karnym Jesus Imaz uderzył z woleja, i w cudowny sposób pokonał bramkarza Ruchu. W czterech ostatnich meczach Jagiellonia wygrała tylko raz - z Widzew Łódź (3:1) na inaugurację rundy wiosennej.

Oceny piłkarzy po meczu Jagiellonia Białystok - Ruch Chorzów (w skali 1-6):

Jagiellonia Białystok

• Zlatan Alomerović - 3
  • Michal Sacek - 4
  • Mateusz Skrzypczak - 3
  • Jetmir Haliti - 3 (Dusan Stojinović - bez oceny)
  • Bartłomiej Wdowik - 3 (Jose Naranjo - 3)
  • Dominik Marczuk - 3 (Jakub Lewicki - 3)
  • Taras Romanczuk - 4
  • Nene - 3 (Jarosław Kubicki - 3)
  • Kristoffer Hansen - 3
  • Jesus Imaz - 4
  • Afimico Pululu - 3 (Kaan Caliskaner - 2)

Ruch Chorzów

• Dante Stipica - 4
  • Patryk Stępiński - 3
  • Szymon Szymański - 3
  • Josema - 4 (Mateusz Bartolewski - bez oceny)
  • Robert Dadok - 3
  • Filip Starzyński - 3 (Łukasz Moneta - bez oceny)
  • Patryk Sikora - 4
  • Tomasz Wójtowicz - 3
  • Miłosz Kozak - 3 (Wiktor Długosz - 3)
  • Daniel Szczepan - 5 (Soma Novothny - bez oceny)
  • Adam Vlkanova - 4 (Przemysław Szur - bez oceny)

PKO EKSTRAKLASA w GOL24

Wieczysta Kraków to polskie FC Hollywood. Ekipa, której trenerem jest Sławomir Peszko marzy o awansie do 2. ligi. Dzięki zimowym transferom to może się udać. Oto najmocniejszy skład Wieczystej. Roi się od byłych gwiazd Ekstraklasy.Aby sprawdzić wszystkich zawodników klikaj strzałkę w prawo!

Polskie FC Hollywood, czyli Wieczysta Kraków. Oto najmocniej...