od 16 lat
PKO Ekstraklasa. Ruch Chorzów dwa razy musiał gonić wynik i zrobił to skutecznie. Na zakończenie 4. kolejki zremisował w Grodzisku Wielkopolskim z Wartą Poznań 2:2. Niebieskich niósł doping kilkuset kibiców, którzy wypełnili sektor gości.

PKO Ekstraklasa. Warta Poznań - Ruch Chorzów 2:2

Warta przed przerwą straciła aż dwóch piłkarzy. Z powodu kontuzji mecz przedwcześnie skończyli stoper Dawid Szymonowicz i bramkarz Adrian Lis. Tego pierwszego karetka odwiozła na badania do szpitala, ponieważ zderzył się głową z Przemysławem Szurem.

W 16 minucie to właśnie zmiennik dał Warcie prowadzenie. Po podaniu od Stefana Savicia do siatki trafił wprowadzony Maciej Żurawski. Jemu drużyna Zielonych zawdzięcza także bramkę po wejściu z Rakowem Częstochowa (2:2) w zeszłym tygodniu.

Ruch odpowiedział pięć minut później. Po rzucie rożnym piłka spadła pod nogi Tomasza Swędrowskiego, który oddał ładny i mocny strzał z dystansu.

Warta odzyskała prowadzenie dopiero w doliczonym czasie pierwszej połowy. Po zagraniu ręką jedenastkę wykorzystał Kajetan Szmyt. Uderzył w środek bramki, inaczej niż z Górnikiem Zabrze (1:0) kiedy wybrał lewy róg.

Widowisko śledziło nieco ponad 3 tys. widzów z czego znaczący procent stanowili kibice Niebieskich. Po zmianie stron gra się wyrównała. Ruch próbował różnych sztuczek, żeby doprowadzić do wyrównania. Po symulowaniu faulu w szesnastce żółtą kartkę zarobił Tomasz Foszmańczyk.

Wreszcie w końcówce po akcji zmienników Ruch drugi raz odpowiedział Warcie i tym samym ustalił wynik meczu na 2:2. Dośrodkowanie Mateusza Bartolewskiego główką po koźle wykończył Michał Feliks.

Piłkę meczową miała jednak Warta. W czwartej doliczonej minucie okazję zmarnował Miguel Luis.

Oceny piłkarzy po meczu Warta Poznań - Ruch Chorzów (w skali 1-6):