Rozłam w PiS na Śląsku. Członkowie PiS w Rybniku piszą list...

  Rozłam w PiS na Śląsku. Członkowie PiS w Rybniku piszą list otwarty

  Barbara Kubica

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Rozłam w PiS na Śląsku. Członkowie PiS w Rybniku piszą list otwarty
  1/3
  przejdź do galerii
  Konflikt? Bunt? Nie w PiS, nie przed wyborami - mówią działacze partii. Oficjalnie - nie ma żadnego sporu, nikt nie wie, o co zbuntowanym członkom Prawa i Sprawiedliwości chodzi. Posłowie, eurodeputowani machają ręką, bagatelizują sprawę, a tymczasem ludzie PiS w Rybniku piszą kolejny list otwarty.
  Członkowie PiS na Śląsku, między innymi radny wojewódzki Tadeusz Gruszka, skarżą się do centrali partii na działalność szefującej strukturom PiS w regionie rybnickim - senator Izabeli Kloc.

  W kolejnych listach otwartych, skierowanych do prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego, domagają się audytu, bo - ich zdaniem - senator Kloc działa na szkodę PiS. Ich prośby o udostępnienie dokumentów, o przeprowadzenie audytu, pozostają bez odzewu.
  Działacze sądzą nawet, że ich pisma, wysyłane do siedziby partii, lądują w niszczarce. I nietrudno oprzeć się wrażeniu, że mają rację, bo wczoraj żaden polityk PiS nie był w stanie powiedzieć, czy jakiś odzew na skargi działaczy z Rybnika będą. A ci - w przesłanym wczoraj do naszej redakcji piśmie - znów apelują do prezesa Kaczyńskiego o reakcję.

  - Przesyłam kolejny list. Jest on potwierdzeniem, że z determinacją dążymy do tego, aby wreszcie ktoś w Warszawie zreflektował się i przeprowadził audyt w Rybniku, mający odpowiedzieć na dwa główne, nurtujące nas pytania: kto ponosi odpowiedzialność za rozłam w Komitecie i dlaczego nie otrzymujemy odpowiedzi na skargę na bezprawne rozwiązanie zarządu Komitetu przez panią Izabelę Kloc - poinformował nas wczoraj były senator, a dziś radny wojewódzki Tadeusz Gruszka. - Bylibyśmy niezwykle usatysfakcjonowani, gdyby ktoś z władz naczelnych PiS podjął się trudu udowodnienia nam, że należymy do partii ideowej i sprawnie zarządzanej - dodaje Gruszka.

  A wygląda na to, że wierchuszka partii w Warszawie problemy w Rybniku zdaje się mieć głęboko w nosie. Posłowie chyba udali się na wypoczynek i bagatelizują sprawę.

  Wczoraj dziennikarze DZ wykonali kilkadziesiąt telefonów do czołowych polityków Prawa i Sprawiedliwości. Odpowiedzieli tylko nieliczni. Telefonu z zapytaniem o problemy rybnickich działaczy nie odbierała posłanka Elżbieta Witek, która od niedawna pełni rolę rzecznika prasowego PiS. - Pani poseł ma spotkania, może nie odbierać komórki - usłyszeliśmy w biurze prasowym partii.
  1 3 4 »

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (20)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  DZIAŁANIAP. KLOC

  barbarus (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  Pani Kloc dziwię się,że tą Panią członkowie PiSu wybrali na szefową

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A PIS

  Rybniczanin-Ślonzok (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Niech idzie w PISdu razem z PO

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  nie czas na Kłótnie Wróg czuwa i Oszusci

  emigrant (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

  Zawsze sie Tacy znalezli jak PIS miał się dobrze aby to rozwalić takimi byli np. Kluzik Rostowska Łysy Kaminski itp.Dzialacz bądźcie Ostrozni bo Judasze Czuwają na każde potknięcie. Chcę...rozwiń całość

  Zawsze sie Tacy znalezli jak PIS miał się dobrze aby to rozwalić takimi byli np. Kluzik Rostowska Łysy Kaminski itp.Dzialacz bądźcie Ostrozni bo Judasze Czuwają na każde potknięcie. Chcę żeby Polska byla dla Polakow a nie Czosnkowych.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dzienniczek Zachodni dla buractwa nadal "drąży" temat który sami stworzyli..

  Piszą donosy do Jarosława (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

  a następnie przedstawiają je jako "niepodpisane od niezadowolonych".
  Powołują się przy tym na jakiegoś BYŁEGO !!! senatora i telefony do działaczy PiS, na które nikt nie odpowiada, bo i po co? O...rozwiń całość

  a następnie przedstawiają je jako "niepodpisane od niezadowolonych".
  Powołują się przy tym na jakiegoś BYŁEGO !!! senatora i telefony do działaczy PiS, na które nikt nie odpowiada, bo i po co? O czym rozmawiać z funkcjonariuszami DZ dla buractwa ?
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Z cyklu, tematyczne skróty co niektórych publikacyj z sieci:

  Farmer John (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

  • (...) ”Donald Tusk pogardził zaproszeniem na zaprzysiężenie, teraz żali się mediom: „prezydent Duda mnie nie zaprosił” ... Zaproszenie, jakie do niego trafiło nie zostało przez niego przyjęte,...rozwiń całość

  • (...) ”Donald Tusk pogardził zaproszeniem na zaprzysiężenie, teraz żali się mediom: „prezydent Duda mnie nie zaprosił” ... Zaproszenie, jakie do niego trafiło nie zostało przez niego przyjęte, ponieważ otrzymał on zaproszenie takie samo, jak inni byli premierzy. Jak widać Donald Tusk ma specjalne oczekiwania. Jednak mało kto spodziewał się, że Donald Tusk w związku z zaproszeniem na zaprzysiężenie rozpocznie w Brukseli wojenkę przeciwko nowemu prezydentowi ... W mailach rozsyłanych do redakcji żali się, że nie został zaproszony na zaprzysiężenie w Polsce. Pismo takie trafiło m.in. do serwisu POLITICO, który opisuje rzekomą wojnę przeciwko Tuskowi ... Jak widać Donald Tusk nie ma skrupułów, by w Unii Europejskiej prowadzić gierkę wobec prezydenta Andrzeja Dudy (...)

  • (...)”Andrzej Duda: Order Orła Białego to symbol naszej wolności. Uczynię wszystko, by Polacy uznali, że jestem tych Orderów godny” ... To wielka dla mnie chwila, chwila wielkiego zaszczytu. Oto stałem się kawalerem dwóch największych w Polsce orderów. Orderów o wielkiej tradycji, o wielkiej tradycji niepodległej Polski. Order Orła Białego, 310 lat. Symbol naszej wolności. Był wręczany, gdy Polacy wierzyli, że mieszkają w wolnym kraju, ale nie zawsze była to Polska wielka, był wręczany też w Królestwie Polskim, w Księstwie Warszawskim. Zawsze była wiara, że ten Order oznacza wolność. I zawsze starano się nim odznaczać tych najbardziej wybitnych, którzy w nadzwyczajny sposób zasłużyli się dla Rzeczpospolitej ... Order odrodzenia Polski, tradycja krótsza, ale także wielka. II RP, 1921 rok. Dziś w Polsce, która odzyskała suwerenności i niepodległość, przywrócone są już od lat dawne jego odznaczenia, orzeł odzyskał koronę. I chciałbym dziś zapewnić, przede wszystkim rodaków, ale i państwa, że będę czynił wszystko, by nawiązać wraz z kapitułami do najlepszych tradycji tych orderów, by otrzymywali je ludzie godni, którzy wpisali się w istotny sposób w polską historię, ludzie, którzy dla Rzeczypospolitej mają rzeczywiście znamienite zasługi. To ważne, to ważne dla budowania tożsamości narodowej. Bo te ordery dekorowanie nimi również buduje tradycję, historię (...)

  • (...) ”Prezydent: "Nie żartowałem mówiąc, że ten Pałac będzie otwarty. Tak, on będzie otwarty!" ... Na zakończenie całodziennych uroczystości zaprzysiężenia, prezydent Andrzej Duda spotkał się przed Pałacem Prezydenckim warszawiakami. Rzesze ludzi towarzyszyły prezydentowi w jego święcie. Andrzej Duda zapewnił, że dotrzyma złożonych obietnic i będzie dbał o Polskę ... Bardzo Wam dziękuję. Nie spodziewałem się, że w tę koszmarną gorącą pogodę przyjdziecie powitać mnie w Pałacu Prezydenckim tak licznie ... Gdy dochodziłem do Pałacu jeden z panów, którzy są pośród państwa powiedział: „panie prezydencie jeszcze troszkę”. Rzeczywiście jeszcze troszkę, pięć lat! ... Dziękuję to dla mnie ogromne wsparcie–- mówił Andrzej Duda przed Pałacem Prezydenckim (...)

  • (...) ”Wałęsa odradza Dudzie objazd Polski. "Parę razy pojedzie, ale dostanie pomidorem czy jajem i prędzej czy później i przestanie jeździć" ... Andrzej Duda wielokrotnie pokazał, że kontakt z obywatelami jest dla niego bezcenny. Podkreśla, że chce służyć Polakom i znać ich potrzeby. W objazd po objęciu funkcji prezydenta Andrzej Duda wyruszy w sobotę. Ma spotkać się m.in. z mieszkańcami województw lubelskiego i świętokrzyskiego. Być może odwiedzi też swój rodzinny Kraków. Takie wyjazdy mają odbywać się podczas całej prezydentury ... Lech Wałęsa, mierząc wszystko własną miarą, nie wróży Andrzejowi Dudzie pozytywnej przyszłości ... Parę razy pojedzie, ale dostanie pomidorem czy jajem prędzej czy później i przestanie jeździć– skwitował (...) Całość publikacyj w sieci!
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  PiS jako prywatny biznes!

  podatnik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 3

  Szanowni z Rybnika, czyżbyście nie wiedzieli, że PiS to prywatny biznes?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zaczyna si e burdelik u PISdzielców kretynow jebusów

  ślązak przeciw PISdzielcom (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 4

  Pomalu pomyje sie rozleją tego pisowskiego kalu na otoczenie wynocha z ziemi śląskiem bydlo oskarżalo że śląsk to mniekszość niemiecka wynocha paszla von!!!


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  do tego bozna ,, ślązaka,,

  klopsztanga (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  hopie sztachnij sie gazem

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ewa Kopacz ,,warzywa w Biedronce są super" a to PO SZEFOWA MARKA PURY !!!!!

  TO JUŻ TRWA 8 LAT !!! (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 4

  A to Platforma Obywatelska w pełnej krasie TO JUŻ TRWA 8 LAT !!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dzisiaj zaprzysiężenie prezydenta Dudy . Niemcy liczą się z pogorszeniem stosuknków

  W NIEMIECKIEJ PRASIE KRYTYCZNIE O PREZYDENCIE DUDZIE ... (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 6

  I słusznie SKORO LIDL I KAUFLAND DOSTALI MILIARD EURO NA WYKOŃCZENIE TAK RÓWNIEŻ
  ŚLASKIEGO HANDLU SIELANKA TUSK ,KOMOROWSKI MERKEL MUSI SIĘ SKOŃCZYĆ

  Zdjęcie autora komentarza
  OJCIEC DYREKTOR

  fajla11

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 4

  ŻĄDAM ŻEBY OJCIEC DYREKTOR BYŁ WICEPREMIEREM -i miał nowego Rolls-Royce Phantom
  I TAK DEJE GŁOŚ NA KUKIZ
  INNYCH Z MAGDALENKI -MNIE NIE OBCHODZĄ --
  A TYN MAŁY MOWIŁ ŻE MY SĄ ZAKRATOWANA OPCJA...rozwiń całość

  ŻĄDAM ŻEBY OJCIEC DYREKTOR BYŁ WICEPREMIEREM -i miał nowego Rolls-Royce Phantom
  I TAK DEJE GŁOŚ NA KUKIZ
  INNYCH Z MAGDALENKI -MNIE NIE OBCHODZĄ --
  A TYN MAŁY MOWIŁ ŻE MY SĄ ZAKRATOWANA OPCJA NIEMIECKA --TO CO ON SZUKA NA ŚLĄSKU
  zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  za Kukizem coś chodzi....

  hazok (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  Kukizowi wódka przeżarła mózg i sam nie wie co gada -pełna żenada (ups! ale celny rym wyszedł) . Ty Kolego chyba też masz coś z głową nie tegas...

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo