Roland Garros. Magda Linette poszła śladami Igi Świątek. Dwie "polskie" pary w ćwierćfinale turnieju deblowego [WIDEO]

Jakub Niechciał/x-news
W drugiej rundzie singla Linette (szczęśliwie, krecz rywalki w drugim secie) pokonała liderkę rankingu WTA, Australijkę Ashleigh Barty Rex Features/East News
Znakomicie spisały się "polskie" pary w niedzielnych meczach 1/8 finału gry deblowej wielkoszlemowego French Open. Iga Świątek i Bethanie Mattek-Sands wygrały z rozstawionymi z jedynką Tajwanką Su-Wei Hsieh i Belgijką Elise Mertens, choć w decydującym secie tego spotkania przegrywały już 1:5 (ostatecznie wygrały go 7:5 i cały mecz 2:1), a śladami 20-latki z Raszyna poszła również Magda Linette, grająca w parze z Amerykanką chorwackiego pochodzenia Bernardą Perą.

Poznanianka i jej młodsza koleżanka z kortu wygrały w dwóch setach z Lucie Hradecką i Laurą Siegemund. Spotkanie było niezwykle zacięte, ponieważ obie jego odsłony musiała rozstrzygać tie-breaki. W nich więcej zimnej krwi zachowały Linette i Pera, które wygrały tak w pierwszym, jak i drugim 7:5.

W ćwierćfinale rywalkami Świątek i Mattek-Sands będą zwyciężczynie meczu Andreja Klepac/ Darija Jurak - Latisha Chan/ Hao-Ching Chan. Linette i Pera zmierzą się z Anastazją Pawluczenkową i Eleną Rybakiną lub Nicole Melichar i Demi Schuurs.

W sobotę Linette miała szansę awansować również, tak jak Iga Świątek, do 1/8 finału gry pojedynczej. Przegrała jednak 6:3, 0:6, 1:6 z Tunezyjką Ons Jabeur.

Adam Romer: Debel jest naprawdę fantastycznym uzupełnieniem dla Igi Świątek. Może potrenować w warunkach meczowych i uczyć się od Mattek-Sands