Rodzinne strony nie zapominają o Szurkowskim. Ponad 540 osób...

  Rodzinne strony nie zapominają o Szurkowskim. Ponad 540 osób pojechało w rajdzie dla mistrza

  Jakub Guder

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Rodzinne strony nie zapominają o Szurkowskim. Ponad 540 osób pojechało w rajdzie dla mistrza

  ©fot. k. laskowicz - materiały prasowe

  Ponad 540 osób wystartowało w Rajdzie Rowerowym „Jedziemy dla Ryszarda Szurkowskiego”, który w sobotę zorganizowano w rodzinnych stronach mistrza - w podmilickich Krośnicach. Udało się w sumie zebrać ponad 28 tys. zł, które wspomogą rehabilitację naszego legendarnego kolarza.
  Rodzinne strony nie zapominają o Szurkowskim. Ponad 540 osób pojechało w rajdzie dla mistrza

  ©fot. k. laskowicz - materiały prasowe

  Chłód nie wystraszył przyjaciół i kibiców Szurkowskiego. Na starcie rajdu stanęło ponad 500 osób, które pokonały trasę liczącą 14 km - pętlę z Krośnic do rodzinnej wsi Szurkowskiego Świebodowa.

  Imprezę w ciągu kilku dni zorganizowali Beata Iwanicka i Michał Hencki, którzy na co dzień działają przy Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji. Uczestniczyli w niej oczywiście nie tylko sami zawodnicy, ale też ich bliscy.
  Liczne grono stanowiły wszelkiego rodzaju grupy i kluby kolarskie, które prowadziły zbiórki pieniędzy we własnym gronie, a potem wrzucały pieniądze do puszki, by pomóc w rehabilitacji Szurkowskiego. Przypomnijmy, że trzykrotny mistrz świata w czerwcu w wyścigu amatorów w Niemczech brał udział w kraksie, po której nie może w tej chwili chodzić.

  Dochód z całej sobotniej imprezy był oczywiście przeznaczony dla byłego kolarza Dolmelu Wrocław. Przeprowadzono m.in. licytacje gadżetów, które przekazali przeróżni ludzi i instytucje. Najdrożej - bo aż za 4 tys. zł - sprzedano rower podarowany przez Stowarzyszenie Kolarzy Dolnośląskich. 1200 zł kosztowała koszulka z napisem „Jedziemy dla Ryśka” - bardzo podobna do tej, w jakiej mistrz wystartował w niefortunnych zawodach w Niemczech. Natomiast w internecie będzie można licytować jeszcze piłkę z autografami siatkarskich mistrzów świata.

  Ryszard Szurkowski śledził relacja z Krośnic za pośrednictwem Facebooka. Gdy impreza się już kończyła, a na placu boju zostało kilkadziesiąt osób, główny bohater niespodziewanie... zadzwonił do uczestników rowerowego rajdu.

  Wielkie podziękowania za organizację całego rajdu należą się oczywiście wszystkim sponsorom i darczyńcom, ale w równej mierze wolontariuszom, którzy już od piątku pracowali wytrwale nad całym wyścigiem.

  QUIZ - czy znasz herby dolnośląskich klubów? (cz. II)


  SPORTOWIEC i TRENER ROKU 2018
  Nominuj sportowca, trenera i drużynę w wielkim Plebiscycie Sportowym "Gazety Wrocławskiej". Zgłoś do nagrody juniora - dziecko, które przejawia sportowy talent i odnosi pierwsze sukcesy. Laureaci zostaną wybrani w głosowaniu Czytelników. Osobno najlepszych sportowców na Dolnym Śląsku nagrodzi kapituła. Na zwycięzców czekają nagrody.

  SPORTOWIEC i TRENER ROKU 2018 Rozpoczynamy 66. edycję plebiscytu! Nominuj najpopularniejszych: sportowca, trenera, juniora, drużynę - WIĘCEJ PRZECZYTASZ TUTAJ (KLIKNIJ)

  KLIKNIJ i nominuj kandydatów


  Dołącz do wydarzenia na Facebooku i obserwuj plebiscyt na bieżąco
  ->> KLIKNIJ W PONIŻSZE ZDJĘCIE:  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Brawo Krośniczanie

  Breslauer49 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7

  Jesteście wspaniali. Ryszard to mój niegdysiejszy idol z lat siedemdziesiątych, wygrywał z najlepszymi nie tylko w Polsce. Był w klubie sportowym DOLMEL Wrocław. Może obecny wlaściciel ABB sypnie...rozwiń całość

  Jesteście wspaniali. Ryszard to mój niegdysiejszy idol z lat siedemdziesiątych, wygrywał z najlepszymi nie tylko w Polsce. Był w klubie sportowym DOLMEL Wrocław. Może obecny wlaściciel ABB sypnie groszem dla wielkiego sportowca, który rozslawial Dolmel.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  już nie ABB

  Wodnik64 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Masz kiepskie informacje.ABB już dawno nie jest właścicielem byłego Dolmelu. Teraz to GE. A w międzyczasie był jeszcze Alstom.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo