Rodzina 500 Plus. PSL przedstawia alternatywę dla rządowego programu

Leszek Rudziński AIP
Grzegorz Olkowski
Przewodniczący PSL Władysław Kosiniak-Kamysz oznajmił w piątek, że jego partia daje szansę PiS na poprawienie programu „Rodzina 500 plus”. Alternatywą dla rządowego projektu ma być przestawiona już wcześniej zasada „złotówka za złotówkę”.

Rządowy program „Rodzina 500 plus" przewiduje, że świadczenie w wysokości 500 zł otrzymają rodzice niezależnie od dochodu na drugie i kolejne dzieci, o ile nie przekroczyły one 18 lat. Rodziny z dochodem poniżej 800 zł netto na osobę (w przypadku dziecka niepełnosprawnego 1200 zł) świadczenie przysługiwać będzie także na pierwsze dziecko. W sumie ze świadczeń skorzysta 2,7 mln rodzin (3,7 mln dzieci).

Szef Ludowców przypomniał, że już podczas prac parlamentarnych nad rządowym projektem jego partia składała poprawki dotyczące pierwszego dziecka i zasady „ złotówka za złotówkę”. - Dziś składamy nowelizację" – oznajmił Kosiniak-Kamysz.
Program PSL w odróżnieniu od rządowego programu zakłada, że świadczenie wychowawcze będzie przysługiwało na każde dziecko. W przypadku przekroczenia progu dochodowego świadczenie nie byłoby odbierane, a pomniejszane o kwotę, o jaką przekroczone zostało kryterium dochodowe (zasada „złotówka za złotówkę”).

Zdaniem Ludowców dzięki takiemu rozwiązaniu zarówno rodziny wielodzietne, jak i te z jednym dzieckiem mogą uzyskać wsparcie finansowe.

Także posłanka Andżelika Możdżanowska (PSL) przekonywała w piątek, że dzięki proponowanej przez jej partię nowelizacji wszystkie polskie rodziny, nawet te z jednym dzieckiem będą mogły otrzymać dofinansowanie. - Koszt nowelizacji szacuje się na 2 mld zł. Te pieniądze to dobra inwestycja w polskie rodziny – podkreślała Możdżanowska.

FLESZ: Polacy żyją krócej. Co nas zabija?

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

A
Administrator

To jest wątek dotyczący artykułu Rodzina 500 Plus. PSL przedstawia alternatywę dla rządowego programu

i
i cóż całkiem słusznie!

I żadnego powrotu do socjalizmu POPSL już nie będzie, więc teraz i w przyszłości! Ustawa PiS jest właściwą: warunkiem otrzymania pomocy jest wniosek i metryka. Pomoc otrzymać może każde dziecko i kiedy SP stanie się majętnym.

Natomiast warunki projektu POPSL są stricto socjalistyczne, a jednocześnie, perfidne. Cóż to wg. PSL znaczy... Jedno dziecko otrzyma całość 500 zł, a inne o ileś mniej... bo rodzic jest bogatszym! Właśnie każdy rodzic ma być bogatym i ma mieć ileś dzieci. Kiedy zasiłek bogatszemu nie potrzebnym, wtedy go nie będzie pobierał. I akurat owy akt „darowizny” może poczynić 125 tys PSL-ców, bo nie są przecież tymi spauperyzowani!

Dzieci są sobie równe, więc PSLu segregowanie, na biedniejsze i bogatsze, jest perfidią. Nie będzie PSL apartheidu wobec dzieci i rodziców! Notabene, owe 500 zł PiS-u można po równo podzielić, i rodzice to poczynią. Ustanowić można jeszcze inaczej. Otóż, rozwiązać KRUS i PSL-agencje, i tak powstałe oszczędności przekazać do puszki 500+. Ilości urzędników należy sukcesywnie zmniejszać i w dziesiątkach tysięcy, a nie je zwiększać. Nie ma już powrotu do POPSL indywidualizmu socjalistycznego i ich interesu! PiS rządzi i dobrze rządzi!

Dodaj ogłoszenie