Rodzice będą protestować przeciw przymusowym szczepieniom

  Rodzice będą protestować przeciw przymusowym szczepieniom

  Eliza Stępień AIP

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Za niezaszczepienie dziecka grozi grzywna, a nawet pozbawienie władzy rodzicielskiej. 3 czerwca rodzice wyjdą na ulice z żądaniem zniesienia obowiązku.

  ©Waldemar Wylegalski

  W Polsce odnotowano kilka spraw, które zostały wytoczone rodzicom za niewykonanie obowiązkowego szczepienia u dziecka. Swoje postępowanie tłumaczą strachem przed poważnymi powikłaniami, jakie mogą wystąpić po podaniu szczepionki.

  - Większość z nas doświadczyła u swoich dzieci powikłań poszczepiennych, które są wymienione w rozporządzeniu Ministra Zdrowia, czy w literaturze naukowej. Są to też przypadki zagrożenia życia dziecka - tłumaczy w rozmowie z Agencją Informacyjną Polska Press (AIP) wiceprezes ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP Justyna Socha. Organizacja zrzesza rodziców, którzy zostali ukarani przez wymiar sprawiedliwości za brak szczepienia dzici.
  Jak podkreśliła wiceprezes Socha, takie działania powodują utratę zaufania opiekunów zarówno do lekarzy, jak i instytucji państwowych. Dodała, że jej stowarzyszenie zgłaszało do Ministerstwa Zdrowia przypadki ignorowania powikłań przez lekarzy w przychodniach.

  - W związku z totalitaryzmem medycznym 3 czerwca organizujemy międzynarodowy protest przeciw przymuszaniu do zabiegów medycznych, bo gwałci się prawa człowieka dla czyjegoś zysku - twierdzi Justyna Socha.

  Krytyczne spojrzenie na sprawę ma rzecznik praw dziecka Marek Michalak. Jak napisał w komunikacie na oficjalnej stronie instytucji, „taka decyzja powinna być podjęta z dużą rozwagą” z uwzględnieniem dobra dziecka.


  dzienniklodzki.pl/x-news

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo