Robert Szustkowski powraca w polskich barwach na Dakar 2020

Materiał informacyjny
Potwierdziły się zapowiedzi Roberta Szustkowskiego, finansisty, filantropa i założyciela grupy R Six Team, który wystartuje w przyszłorocznym rajdzie Dakar 2020 pod polską flagą.

3-osobowa ekipa R-Six Team, w skład której wchodzi Roberta Szustkowski (kierowca PL), Jarosław Kazberuk (pilot PL) oraz Filip Śkrobanek (mechanik CZ) - wkrótce zakończy przygotowania do rajdu – ujawnił przed kilkoma tygodniami szwajcarski magazyn https://business24.ch/

Ciężarówka Tatra, o mocy 1000 kM, 4500 nM i wadze ponad 8 ton, została już zbudowana i odebrana przez polską grupę kierowców w czeskiej Ostravie. Teraz, po zakończonych testach technicznych w Czechach, ekipa R-Six Team uczestniczyła w obozie kondycyjnym w szwajcarskich Alpach. Po tym ciężarówka ruszyła w podróż na promie do Arabii Saudyjskiej (Jeddach), gdzie przygotuje się do prezentacji na podium (04.01.2020) i pierwszego startu do odcinka specjalnego (05.01.2020).

Jeśli nie wyjdzie nam w Dakarze, będziemy kondycyjnie gotowi do startu w każdym wyścigu, nawet Triathlonowym – przekornie śmieje się Jarosław Kazberuk.

R-Six team – to zjawisko wyjątkowe na sportowej mapie Polski i świata. Zespół, wspierany przez Roberta Szustkowskiego, od wielu lat rywalizuje w rajdach terenowych oraz regatach jachtów wielokadłubowych. Szustkowski wraca na trasę rajdu Dakar po 8 latach nieobecności. Wcześniej dwukrotnie ukończył rajd Dakar - w latach 2010 na Mitsubishi Pajero i w 2012 na ciężarówce Unimog. Jednak największym sukcesem rajdowym Roberta Szustkowskiego jest zwycięstwo – wraz z Jarosławem Kazberukiem - w klasie T2 w ubiegłorocznym rajdzie Africa Eco Race – wyścigu ocenianym przez ekspertów na miarę Dakaru... Tajną bronią zespołu R-Six team jest znany, polski rajdowiec Jarek Kazberuk. Człowiek legenda. Podróżnik, rajdowiec, doświadczony nawigator, żeglarz i... wieloletni towarzysz Roberta Szustkowskiego.

_Powrót po 8 latach do najcięższej kategorii - ciężarówek to powrót do nowej rzeczywistości, m.in. z 16 biegową skrzynią biegów (technologia ZF), nowymi, zmodyfikowanymi parametrami technicznymi pojazdu _– potwierdza Szustkowski.

Dla Szustkowskiego udział w wyścigu to nie tylko rywalizacja z innymi zawodnikami, lecz walka ze sobą – chorobą stawów, z którąś zmaga się od kilku lat…. Teraz, po operacji i rekonwalescencji, twierdzi, że jest gotowy na wyzwanie jakie rzuci mu pustynia Arabii Saudyjskiej.

https://business24.ch/2019/10/15/finanzier-robert-szustkowski-wird-r-six-team-2020-bei-rallye-dakar-unterstuetzen/

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Dodaj ogłoszenie