Robert Lewandowski pominięty w rankingu najlepszych piłkarzy Bayernu Monachium w historii

red
Robert Lewandowski nie znalazł uznania w oczach dziennikarzy "Sport1". Polaka zabrakło bowiem w opublikowanym przez nich rankingu najlepszych piłkarzy Bayernu Monachium. Uznanie zyskali za to m.in. tacy napastnicy jak Holender Roy Makaay czy Brazylijczyk Giovane Elber.

Robert Lewandowski poza listą najbardziej zasłużonych dla Bayernu:

Lista jest niezywkle krótka, ponieważ obejmuje ledwie dwadzieścia osób grających w różnym czasie i na pozycjach. Na 20. miejscu znalazł się Roy Maakay, a więc również napastnik, który w Bundeslidze strzelił dla Bayernu 78 goli w 129 spotkaniach. Uznanie w oczach jury zdobył jeszcze choćby Giovane Elber - autor 92 trafień w 169 występach. Brazylijczyk zajął 17. miejsce.

Z obecnej kadry Bayernu do najlepszej dwudziestki załapało się trzech zawodników. Najwyższe, bo 9. miejsce zajął Arjen Robben, którego doceniono między innymi za finał Ligi Mistrzów na Wembley. Na 16. lokacie znalazł się Franck Ribery, a na 18. Thomas Mueller, bowiem wydatnie pomógł w znakomitym sezonie 2012/13, kiedy monachijczycy triumfowali na każdym polu; w lidze, krajowym pucharze, superpucharze oraz w elitarnej Lidze Mistrzów.

Według dziennikarzy najbardziej zasłużonym dla Bayernu pozostaje legendarny Franz Beckenbauer - zwany "Cesarzem". Obok niego miejsca na podium zajęli jeszcze Gerd Mueller oraz Lothar Matthaeus.

Mimo że Robert Lewandowski został najskuteczniejszym obcokrajowcem w historii klubu to poniższej listy nawet nie zamyka. Stałoby się zapewne tak, gdyby poprowadził zespół do szóstego triumfu w Lidze Mistrzów. Na razie brał tylko udział w jednym finale i to naprzeciw Bayernu kiedy jeszcze zakładał koszulkę Borussii Dortmund.