Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 00dni
  • 07godz.
  • 36min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Robert Biedroń w Katowicach potępił rząd za brak testów na koronawirusa. "Górnicy zostali pozostawieni sami sobie"

Agata Pustułka
Agata Pustułka
Robert Biedroń w Katowicach przed worcem kolejowymZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow
Robert Biedroń w Katowicach skrytykował rząd za opieszałość w testowaniu górników w kierunku koronawirusa. Miał być górniczy stół, a była dyskusja o przyszłości Śląska, w której oprócz kandydata lewicy na prezydenta RP Roberta Biedronia wzięli udział przedstawiciele związków zawodowych, fryzjerka oraz maturzysta.

Robert Biedroń w Katowicach o przyszłości Śląska

Nie udało się zorganizować górniczego stołu kandydatowi Lewicy na prezydenta Robertowi Biedroniowi, ale podczas dyskusji o przyszłości Śląska, w którą przerodziło się spotkanie padły ważne słowa.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA

Andrzej Chwiluk, przedstawiciel Związku Zawodowego Górników, zaproponował Biedroniowi, by ten oddał do prokuratury sprawę zaniechań rządu wobec górników, którzy nie byli od początku odpowiednio testowani na obecność koronawirusa.

Musisz to znać

- Nie wykluczamy takiego kroku - stwierdził Robert Biedroń.

- Górnicy zostali pozostawieni sami sobie, a przecież od początku było wiadome, że są grupą szczególnie narażoną na zakażenia, ze względu na charakter swojej pracy. Solidaryzuję się z nimi - powiedział Robert Biedroń

.

Kandydat Lewicy jest oburzony próbami stygmatyzacji górników, pomysłami tworzenie specjalnych stref.

Biedroń zarzuca rządowi, że nie ma pomysłu na górnictwo tylko mami obietnicami wydobycia węgla przez następnych 200 lat, a jednocześnie sprowadza węgiel z zagranicy. - Potrzebny jest spójny, realistyczny plan dla górnictwa. Górnicy muszą wiedzieć na czy stoją.

Internet się śmieje

Robert Biedroń i pozostali uczestnicy debaty mówili o odmrażaniu gospodarki, trudnej sytuacji przedsiębiorców, a także niepewnej sytuacji uczniów, a zwłaszcza maturzystów, którym przyjdzie w tak niecodziennych warunkach zdawać pierwszy ważny egzamin w życiu.

Obejrzyj dokładnie

Zobacz koniecznie

Bądź na bieżąco i obserwuj

Oglądaj nasze studio wyborcze. Start w niedzielę o g. 21:45

Wideo

Materiał oryginalny: Robert Biedroń w Katowicach potępił rząd za brak testów na koronawirusa. "Górnicy zostali pozostawieni sami sobie" - Dziennik Zachodni

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Za to kandydat B. wie co zrobić z górnikami , hahahahaha

Dodaj ogłoszenie