Reprezentacja Polski przegrała w Kielcach w towarzyskim meczu z Brazylią 1:3. Zagrała Marta, gwiazda światowego futbolu [ZDJĘCIA]

dor
W meczu towarzyskim na Suzuki Arenie w Kielcach piłkarska reprezentacja Polski kobiet przegrała z Brazylią 1:3. Zdjęcia Paweł Jańczyk
W meczu towarzyskim rozegranym na Suzuki Arenie piłkarska reprezentacja Polski kobiet przegrała z Brazylią 1:3 (0:1).

Polska – Brazylia 1:3 (0:1)
Bramki: 0:1 Formiga 9, 0:2 Tamires 49, 1:2 Małgorzata Mesjasz 58, 1:3 Debinha 79.
Polska: Kiedrzynek – Olszewska, Grzywińska, Mesjasz, Chudzik (90+1 Kaletka) – Grabowska (72. Wiankowska Ż), Matysik, Balcerzak, Kamczyk (83. Karczewska), Winczo (75. Daleszczyk) – Pajor Ż.
Brazylia: Barbara - Poliana (46. Kathellen), Erika Ż, Daiane, Tamires - Andressa Alves (73. Maria), Formiga, Thaisa (46. Luana), Marta (82. Bia Zaneratto) - Ludmila (87. Aline Milene), Victoria (46. Debinha).
Sędziowała: Olga Zadinova (Czechy).
Widzów: 3585.

Był to pierwszy w historii mecz Polek z Brazylijkami, mającymi w składzie gwiazdy światowego formatu. Wystarczy wymienić Martę, sześciokrotną zdobywczynią Złotej Piłki FIFA i rekordzistkę strzelonych goli na mistrzostwach świata bez podziału na płeć, czy Formige z Paris Saint-Germain, która uczestniczyła w siedmiu mundialach. I właśnie Formiga zdobyła we wtorek pierwszą bramkę na kieleckim stadionie. Z rzutu rożnego dośrodkowała Andressa, a zawodniczka Brazylii strzałem głową zaskoczyła Katarzynę Kiedrzynek, swoją klubową koleżankę.

Polki, dla których był to ważny sprawdzian przed meczem z Hiszpanią w eliminacjach mistrzostw Europy, dobrze zaprezentowały się w pierwszej połowie. Miały więcej brakowych okazji niż utytułowany rywal. Doświadczonym zawodniczkom Brazylii mocno dawała się we znaki szybka Ewa Pajor, która wygrywała z nimi indywidualne pojedynki, ale zawodziło wykończenie akcji, albo na drodze stawała dobrze dysponowana Barbara. W 9 minucie obroniła strzał Pajor, w 27 minucie Patrycji Balcerzak, a w 35 minucie popisała się paradą po uderzeniu Dominiki Grabowskiej.

Polki źle zaczęły drugą połowę. W 49 minucie piłka przeszła przez całe pole karne, trafiła do Tamires i ta strzałem w krótki róg zaskoczyła Kiedrzynek. W 53 minucie Biało-Czerwone mogły i powinny zdobyć kontaktowe trafienie, ale Ewa Pajor przegrała bezpośredni pojedynek z Barbarą. W 58 minucie podopieczne Miłosza Stępińskiego wreszcie dopięły swego po bardzo dobrze rozegranym rzucie wolnym. Dośrodkowała Ewelina Kamczyk, a Małgorzata Mesjasz pięknym strzałem głową pokonała Barbarę.

W 79 minucie Debinha strzałem z kilku metrów zdobyła trzecią bramkę dla Brazylii, prowadzonej przez znakomitą trenerkę Pia Sundhage. Później utytułowane rywalki miały jeszcze okazje do podwyższenia wyniku, ale brakowało im precyzji.
Nie było niespodzianki na Suzuki Arenie. Polki przegrały 1:3 z mocnym zespołem Brazylii, który przygotowuje się do igrzysk olimpijskich w Tokio w 2020 roku.