Remont trasy W-Z wkracza na Kercelak

Andrzej RejnsonZaktualizowano 
Dobra wiadomość dla kierowców: na skrzyżowaniu przy kinie Femina zniknie drogowa "koniczynka" i ruch powróci do stanu pierwotnego. Od poniedziałku 3 sierpnia na al. Jana Pawła powrócą też tramwaje

A teraz wiadomość zła: remont trasy W-Z wkracza w kolejny etap i od poniedziałku czekają nas poważne utrudnienia na tzw. Kercelaku, czyli skrzyżowaniu al. Solidarności z ul. Okopową, bo zacznie się remont torów, zmieniona będzie też komunikacja miejska.

- Remont będzie odbywał się w dwóch etapach i ostatecznie zakończy 17 października - tłumaczy Wiesław Witek, dyrektor biura koordynacji inwestycji i remontów ratusza. Najpoważniejsze utrudnienia będą w pierwszym etapie, bo remontowane będą rozjazdy na środku skrzyżowania.

Aż do 18 września niemożliwy będzie przejazd al. Solidarności na wprost, dlatego jadąc w kierunku Woli, będzie trzeba skorzystać z jednokierunkowej ulicy Leszno. Jadąc ul. Okopową w stronę Ochoty, będziemy musieli objechać skrzyżowanie specjalnie stworzonym przejazdem przez tory, podobnie jak to było przy Feminie. Jeżeli natomiast będziemy chcieli przejechać al. Solidarności w stronę centrum, będziemy musieli skręcić w Karolkową, a następnie przejechać ul. Wolską, Okopową i dalej al. Solidarności.

W czasie remontu przejazd przez skrzyżowanie zostanie zwężony do dwóch pasów ruchu. - W szczycie przejeżdża tędy ok. 6 tys. pojazdów na godzinę. Szacujemy, że przepustowość spadnie o 40 proc. - mówi Janusz Galas, miejski inżynier ruchu. - Największe niedogodności kierowcy odczują, gdy skończą się wakacje - dodaje.

W tym czasie zmienione będą też trasy pojazdów komunikacji miejskiej.
Linie 171, 190, 410, 520, 522, N42 pojadą w kierunku Woli al. Solidarności i dalej ul. Leszno. W przeciwną stronę przejadą ul. Płocką, Wolską, al. Solidarności, Karolkową, Wolską, Okopową i dalej al. Solidarności.

Linie 103, 151, 197, 501, N45, N95 w kierunku południowym będą kursowały ul. Płocką. W odwrotnym kierunku ul. Wolską, Młynarską i Leszno.

Linia 24 pojedzie z ul. Młynarskiej Wolską, Skierniewicką, Kasprzaka, Towarową i Al. Jerozolimskimi.

Linia 26 z osiedla Górczewska dojedzie tylko do zajezdni Wola.
Nowa linia 71 pojedzie z Banacha, ul. Grójecką, Towarową, Kasprzaka, Skierniewicką, Wolską, Młynarską aż na Piaski.

Linia Z-2 przedłuży swoją trasę. Z Dw. Wileńskiego przejedzie al. Solidarności, Leszno, Płocką, Wolską i Okopową.

Linia Z-5 pojedzie z pl. Zawiszy ul. Towarową, Solidarności, Okopową, Jana Pawła, Stawki.

Drugi etap remontu tego węzła potrwa od 19 września do 17 października. W tym czasie już całe skrzyżowanie będzie dostępne dla samochodów. Natomiast tramwaje jadąc z centrum al. Solidarności, będą skręcać w stronę ronda Daszyńskiego. Natomiast już od 31 sierpnia tramwaje pojadą wyremontowanym odcinkiem trasy W-Z od Dworca Wileńskiego do kina Femina.

polecane: Flesz - e-papieros zagraża zdrowiu

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie