Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Remigiusz Ryziński – Moje życie jest moje. Opowieści o wolności i pożądaniu

Jerzy Doroszkiewicz
Jerzy Doroszkiewicz
Remigiusz Ryziński – Moje życie jest moje. Opowieści o wolności i pożądaniu
Remigiusz Ryziński – Moje życie jest moje. Opowieści o wolności i pożądaniu Wydawnictwo Czarne
Seks jako wyzwolenie, seks jako spełnienie, seks jako integralna część życia, niekoniecznie małżeński. Za to prawdziwy, nielukrowany. Remigiusz Ryziński zaprzyjaźnia się z bohaterami swojej książki non-fiction, by wytłumaczyć oburzonym, że życie jego bohaterów jest tylko ich. Bo „Moje życie jest moje” to rzeczywiście opowieści o wolności i pożądaniu.

I to pożądanie jest motorem napędzającym, zdaje się, większość z postaci występujących w książce „Moje życie jest moje. Opowieści o wolności i pożądaniu”. Jedna z bohaterek, wielbicielka klubów swingersów, trzykrotna mężatka, po przejściach narkotycznych, wciąga młodszego i zakochanego w niej bezgranicznie męża w świat wolnego seksu, planowanych orgii. O swoich doznaniach mówi otwarcie, wie czego chce, by osiągnąć spełnienie, co ją podnieca, a co daje rozkosz. I znajduje zrozumienie u męża. A to dopiero początek mapy polskiego seksu.

Remigiusz Ryziński poznaje świat tancerek go go, odwiedza kluby gejowskie, poznaje lesbijki i kobiety biseksualne, słucha zwierzeń kobiety, która poznaje kochanków w internecie, a do kontaktów dochodzi głównie w kabinach tirów. Poznaje facetów, którym przyjemność sprawia wiedza, że ich żony przeżywają rozkosz z innymi panami, czy takich, którzy uwielbiają być poniżani, bądź bardzo brutalnie traktowani. Panie zresztą też. Czasem opisy zbliżeń mogą ocierać się o pornografię, ale trudno w inny sposób byłoby przecież wyjaśnić, co dokładnie doprowadza do ekstazy poszczególne Polki i Polaków. A że nie różnią się od średniej światowej? Wydaje się, że o to właśnie chodziło autorowi.

„Moje życie jest moje. Opowieści o wolności i pożądaniu” nie oceniają Polaków i ich seksualnych upodobań. Książka nie jest też podróżą po jakichś mrocznych zakamarkach życia – wręcz przeciwnie – ukazuje, że życie może być piękne i wielobarwne. A że Remigiusz Ryziński zwyczajnie swoich bohaterów polubił, a i sam niejedno widział wydaje się, że stworzył solidną porcję non-fiction o kraju, w którym żyjemy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Instahistorie z VIKI GABOR

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny