Rekrutacja do liceów. Sprawdź ranking najlepszych szkół w...

  Rekrutacja do liceów. Sprawdź ranking najlepszych szkół w Krakowie

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  V LO to najlepsza szkoła w Krakowie. Uczniowie "Piątki" nie mają co do tego żadnych wątpliwości

  V LO to najlepsza szkoła w Krakowie. Uczniowie "Piątki" nie mają co do tego żadnych wątpliwości ©Andrzej Banaś

  Jak wygląda ranking liceów w Krakowie? V Liceum Ogólnokształcące jest niekwestionowanym liderem, to tam najlepiej zdają egzamin i z polskiego, i z matematyki. A jeśli masz jeszcze wątpliwości, jaką wybrać szkołę, sprawdź EWD - pisze Edyta Tkacz.
  V LO to najlepsza szkoła w Krakowie. Uczniowie "Piątki" nie mają co do tego żadnych wątpliwości

  V LO to najlepsza szkoła w Krakowie. Uczniowie "Piątki" nie mają co do tego żadnych wątpliwości ©Andrzej Banaś

  Można tu pośpiewać podczas zaduszek bluesowo-jazzowych, zgłębiać historię i zwyczaje wyznawców prawosławia i Ormian, pojechać na wymianę do USA i - co najważniejsze - można tu świetnie zdać maturę. Tak mówią statystyki. V Liceum Ogólnokształcące to numer jeden w tegorocznym rankingu liceów przygotowanym dla was przez "Gazetę Krakowską".

  Wzięliśmy pod uwagę to, co kandydatów interesuje najbardziej: wyniki zeszłorocznej matury z języka polskiego i matematyki. To przecież od nich w największym stopniu zależy, na którą uczelnię i kierunek uda się dostać absolwentowi.

  Najlepiej wypadła "Piątka".
  - Bardzo się cieszę z wygranej - nie kryje Stanisław Pietras, dyrektor V LO. - Jestem przekonany, że za sukcesem szkoły stoją dwa czynniki. Po pierwsze bardzo dobrzy nauczyciele. Mam już swoje lata i wiem, że szkoła nauczycielem stoi. Drugim ważnym czynnikiem jest zdolna młodzież, która z wiedzy przekazywanej przez dobrych belfrów potrafi zrobić użytek - podkreśla.

  Pietras zauważa, że szkoła dba nie tylko o olimpijczyków. Nauczyciele inwestują też w talenty sportowe, muzyczne czy plastyczne. Dodaje, że sukcesy "Piątki" to nie tylko zasługa pracujących obecnie nauczycieli. - Szkoła wiele zawdzięcza dyrektorowi Stanisławowi Potoczkowi, który rozwijał w uczniach zainteresowania teatralne. Wiele pracy włożył tu też dyrektor Mieczysław Stefanów. Zarządzał placówką w trudnych czasach PRL-u. Bardzo troszczył się o nią i o uczniów. Kiedy się denerwował, wyrywał sobie włosy z głowy. Dosłownie. Czasami na części głowy był zupełnie łysy - opowiada Pietras.

  4 maja rusza tegoroczna rekrutacja do liceów. Do 15 czerwca będzie się można zapisywać w systemie elektronicznym, a do 17 czerwca będzie można dokonywać ewentualnych zmian. Jak wybrać szkołę? Sprawdźcie w rankingu "Gazety Krakowskiej".

  Współpr. Magdalena Stokłosa


  Polecamy w serwisie kryminalnamalopolska.pl: Zabił syna ciosem w klatkę piersiową!
  Sportowetempo.pl. Najlepszy serwis sportowy

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  opinia

  staw (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 141 / 116

  zgadzam sie z poprzednia opinia to ze loV jest najlepzs to tylko zasluga najlepszch uczniow w zadnej mierze nauczycieli moze warto naprawde porozmawiac z uczniami wlos sie jezy na glowie szkola to...rozwiń całość

  zgadzam sie z poprzednia opinia to ze loV jest najlepzs to tylko zasluga najlepszch uczniow w zadnej mierze nauczycieli moze warto naprawde porozmawiac z uczniami wlos sie jezy na glowie szkola to tylko przyjmuje najlepszch uczniow smietanke z krakowa na starcie jest juz wygrana ciekawa jestem gdyby przyjela srednich uczniow tak jak inne? latwo byc najlepszym z najlepszymi zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  belefer pyta

  www (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 127 / 104

  belefer pyta "Jaka jest wobec tego Edukacyjna Wartość Dodana? ", czy nie prościej samodzielnie sprawdzić na stronie matura.ewd.edu.pl ?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ranking liceów

  belfer (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 108 / 112

  z czego się tu cieszyć? przecież liceum takie jak V doastaje najlepszych uczniów, a jak ich edukuje? Średni wynik z matury z j. polskiego niewiele ponad 70%, podczas gdy do szkoy przyszli uczniowie...rozwiń całość

  z czego się tu cieszyć? przecież liceum takie jak V doastaje najlepszych uczniów, a jak ich edukuje? Średni wynik z matury z j. polskiego niewiele ponad 70%, podczas gdy do szkoy przyszli uczniowie z wynikiem z części humanistycznej ponad 90%. Jaka jest wobec tego Edukacyjna Wartość Dodana? To Ci świetni pedagodzy pracują z uczniami tak, że obniżają ich osiągnięcia? Myślę, że trzeba raczej ganić nauczycieli tych "prestiżowych" szkół, anie chwalić ich, jak to czyni dyrektor V L.O.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo