Rękawica została rzucona! Białe kołnierzyki wchodzą na ring...

  Rękawica została rzucona! Białe kołnierzyki wchodzą na ring by zebrać pieniądze dla Fundacji Małgosi Braunek „Bądź”

  red.

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Już po raz szósty na warszawskim Torwarze w sali LFC odbędzie się Gala Boksu Białych Kołnierzyków – Biznes Boxing Polska.
  Rękawica została rzucona! Białe kołnierzyki wchodzą na ring by zebrać pieniądze dla Fundacji Małgosi Braunek „Bądź”
  13 kwietnia przedsiębiorcy, prawnicy, lekarze i ludzie biznesu staną do walki na bokserskim ringu by łącząc ducha sportu i zabawy zebrać pieniądze na statutowe cele fundacji, promocję medycyny integralnej w leczeniu onkologicznym oraz holistyczne podejście do zdrowia. Podobnie jak w ubiegłych edycjach i tym razem, Gala połączona będzie z aukcją specjalnie przygotowanych przedmiotów. Do wylicytowania będą m.in. pierścień Małgosi Braunek, koszulka Roberta Lewandowskiego oraz plakat Czesława Niemna z podpisem Marka Gaszyńskiego, tekściarza, autora piosenki „Sen o Warszawie”. Cała impreza odbędzie się w stylu lat 20-stych. Organizatorzy w tej edycji przygotowali także pulę biletów dla widowni w specjalnej cenie 120 zł!
  Taka forma pomocy w duchu sportowej rywalizacji ma już w Polsce sporą rzeszę fanów. Do tej pory odbyło się V Gal, łącznie w 35 walkach wspartych 80 aukcjami zebrano w sumie ponad 620 000 zł! Kolejna, VII Gala zaplanowana jest w Poznaniu, 27 kwietnia w Hotelu Novotel. Dzień przed tegorocznym finałem w Galerii Malta odbędzie się dodatkowo publiczne ważenie zawodników wraz z dobrem w pary.

  Historia walk bokserskich “białych kołnierzyków” zaczęła się w słynnym fitness klubie Gleason’s Gym w Nowym Jorku w 1988 roku, gdy prawnik Richard Novak i doktor literatury angielskiej postanowili stoczyć walkę i dochód z niej przeznaczyć na cel charytatywny. Po samej walce, tych dwóch dżentelmenów postanowiło pójść na kolację, aby uczcić wydarzenie, które rozpoczęło tradycję łączącą świat korporacyjny z pięknem boksu, zawsze dochód z akcji przeznaczając na wybrany cel charytatywny. Dzisiaj Gale Białych Kołnierzyków odbywają się w największych miastach świata takich jak Londyn, czy Nowy Jork. Walczą w nich prawnicy, bankierzy, pracownicy korporacji, a nawet politycy. Wszystkich łączy pasja do boksu, chęć sprawdzenia się w prawdziwej walce i ale przede wszystkim pragnienie niesienia pomocy najbardziej potrzebującym. Po walkach odbywają się aukcje charytatywne, z których cały dochód przeznaczony jest na wybraną organizację charytatywną.

  Pierwsza Gala w Polsce odbyła się w Poznaniu 14 listopada 2015 roku. Wówczas Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak stoczył 3-rundową walkę z najbardziej utytułowanym bokserem w Polsce – Dariuszem Michalczewskim. Wraz z ośmioma innymi śmiałkami zebrał ponad 110 000 zł, które przekazane zostały na rzecz modernizacji Oddziału Kardiochirurgii Dziecięcej w Poznaniu.

  Rękawica została rzucona! Białe kołnierzyki wchodzą na ring by zebrać pieniądze dla Fundacji Małgosi Braunek „Bądź”


  Druga Gala odbyła się w kwietniu tego roku w warszawskim PGE Narodowym. Podczas tej Galii Wiceminister Sportu Jarosław Stawiarski stoczył walkę ze srebrnym medalistą olimpijskim Pawłem Skrzeczem - wspólnie zbierając ponad 100 000zł na Fundację Akogo? Ewy Błaszczyk.

  Trzecia Gala, po raz drugi w Poznaniu, przebiła zbiórkę charytatywną obydwu poprzednich Gal razem wziętych. Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak skrzyżował rękawice z Przemkiem Saletą, a rezultat walki to ponad 230 000zł! Gala była transmitowana na żywo w regionalnej telewizji WTK a na liśc ie gości wieczoru znalazły się takie osobowości jak Dariusz Michalczewski, Sebastian Kulczyk, Andrzej Supron, Krzysztof Włodarczyk, czy Krzysztof Głowacki.

  Do tej pory na polskich Galach walczyli; Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, Dariusz Michalczewski, Wiceminister Sportu i Turystyki Jarosław Stawiarski, srebrny medalista olimpijski Paweł Skrzecz, Przemek Saleta, Andrzej Supron, Redaktor Naczelny Super Expressu Sławek Jastrzębowski oraz aktor Wojtek Zieliński.

  Walki odbywają się na profesjonalnie oświetlonym zawodowym ringu bokserskim, w obecności sędziego ringowego i 3 niezależnych sędziów liczących punkty, aby zapewnić sprawiedliwy werdykt. Atmosfera w pełni oddaje klimat zawodowych walk bokserskich. Każdy z uczestników jest zobowiązany do noszenia rękawic 14 uncjowych i ochrony na głowę w postaci kasku bokserskiego. Doboru przeciwników dokonują trenerzy na podstawie umiejętności i wagi, tak aby walka była jak najbardziej wyrównana. Bezpieczeństwo uczestników jest kluczowe, na miejscu obecny jest zawsze lekarz ringowy i ambulans, dzięki czemu zawodnicy mają zapewniony najwyższy poziom bezpieczeństwa.

  Pod koniec lutego 2019 roku Biznes Boxing Polska oficjalnie ogłosił nabór biznesmenów, przedsiębiorców, menedżerów, aktorów oraz dziennikarzy na VI Galę Biznes Boxing Polska, czyli Galę Białych Kołnierzyków. Zawodnicy, którzy odważą się stanąć do walki na ringu w celu zebrania pieniędzy na cel charytatywny, przez 8 tygodni trenują wspólnie pod okiem profesjonalnego trenera.

  Walka wieczoru i konferencja prasowa Stand-up Polska
  Stand-up Polska to grupa komików skupionych wokół idei komedii na żywo, fanów komedii żywej i komedią żyjących. Występują na deskach klubów i teatrów w całej Polsce. Przekładają pomysły, przemyślenia i życiowe doświadczenia na język komedii, wplatając odrobinę absurdu bądź też niecodziennego, czarnego humoru. Korzystając z tej formy sztuki, dzielą się subiektywną opinią na różne tematy, od rzeczy trywialnych po złożone, ludzkie problemy zawsze wywołując śmiech.

  Piotrek Szumowski
  Komik w pełni międzynarodowy. Występował w ponad trzydziestu krajach, na pięciu kontynentach, w trzech językach. Tak jest, Piotrek przeżył 409 dni podróży dookoła świata. Jak on to zrobił? Nikt nie wie. Ostatnio przez 10 minut próbował otworzyć saszetkę z ketchupem, a potem polał frytki musztardą. Ostatnie zdanie jego pracy licencjackiej brzmi “Newton pod koniec swojego życia zmarł”. A do dzisiaj myśli, że Ikea to restauracja z hot-dogami, która sprzedaje meble na boku. Podczas podróży m.in. pił ayahuaskę z szamanem w Peru, zakochał się w kolumbijskiej prostytutce, usłyszał swoją przyszłość od hinduskiej wróżki i opiekował się przez miesiąc australijskim wężem.

  A to dopiero czubek góry lodowej tematów, które Piotrek porusza. Czubek góry lodowej, na którym znając życie, Piotrek też był. Występował w TVP, Comedy Central, hinduskiej reklamie samochodów (to nie żart) oraz na największych festiwalach na całym świecie. Dzisiaj oprócz występowania w języku polskim i angielskim, prowadzi międzynarodową scenę komediową w Warszawie, pisze książkę oraz myśli jak stworzyć wygodniejszą saszetkę z ketchupem.

  Maciej Adamczyk
  Jeden z bardziej doświadczonych komików w Polsce, stand-upem zajmuje się od 7 lat. Niech nie zwiedzie was jego wieloletni staż - mimo walki z głupotą i zakłamaniem na samym froncie, nie nabawił się cynizmu czy zgorzknienia. W swoich występach szuka ze stoickim spokojem absurdów, słabostek i wad rodzaju ludzkiego, wyciągając je na światło dzienne, ale jednocześnie serwując im kubek dobrego kakao. Od lat tworzy teksty komediowe na tematy tak różne jak zagadnienia prawniczej legislacji czy istota polsko-niemieckich Dni Węgorza. Doświadczenie tekściarskie uzupełnia prowadzeniem imprez, audycji radiowych i samochodów, także pola jego zainteresowań są równie obszerne jak jego podmiejska działka (jest możliwość zamówienia dyni). Właśnie w toku cierpliwej pracy na małoroli Maciek nauczył się otwartości, spokoju i pogody ducha. Jeśli połączymy to z wnikliwym umysłem, naostrzonym w ramach zawodowego rozśmieszania ludzi, otrzymamy człowieka z którym warto usiąść pod liściem, a odpocząć sobie. Komedia Maćka Adamczyka to sycąca strawa dla duszy, na pewno nie odejdziecie od stołu zawiedzeni.

  POLECAMY:  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo